Bohumil Pánek - Kamenosochařství (Říčany)

Firma s historickou tradicí provádí veškeré kamenosochařské restaurátorské práce, kamenické práce slohové, rekonstrukce zejména z historických pískovců, opuky, vápenců i žuly včetně konzervačních metod. Náhrobky - návrhy, nápisy, zlacení, stříbření.

Restaurátorské práce:
Věnujeme se restaurování veškerých architektonických prvků i celých objektů z kamene, zpevňování kamene, konzervaci a hydrofobizaci, dále také zlacení a stříbření. Zpracováváme veškeré druhy kamene – všechny druhy pískovců, opuky, mramory i žuly. Restaurování je provádíme starými, ale i nejmodernějšími čistícími a konzervačními metodami.

Kamenické práce:
Kamenickým pracím se věnujeme více než 100 let a jsme považováni za přední specialisty v oboru. Zákazníci se na nás obracejí s nejrůznějšími úkoly s vědomím, že jim dodáme precizně odvedenou práci. Přijímáme i rozsáhlejší zakázky, jako jsou renovace hradů, zámků, kostelů, klášterů, kaplí, paláců, památníků a drobných kamenných staveb včetně všech konzervačních metod.

Věnujeme se také kamenosochařské práci. Mezi naše služby patří opravy váz, reliéfů, sloupů a hlavic s rostlinnými motivy. Také si u nás můžete objednat kopii některého z výše uvedených děl.

Rekonstrukce historických objektů:
Během dlouhých let naší práce jsme měli na starost rekonstrukci historických objektů takového rozsahu jako je např. katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Specializujeme se především na gotickou architekturu a zaměřujeme se také na rozeznávání původních materiálů a jejich následné doplňování. Rekonstrukce historických objektů je velmi podobná restaurátorským pracím. Zde také vytváříme kopie gotických prvků, provádíme laboratorní průzkumy a rozbory malt, kamene a barev.

Rod Pánků je odjakživa rodem kameníků. Kamenické práce jsou naším koníčkem stejně jako naší prací. Generace kameníků si předávaly zkušenosti z otce na syna a jejich společná práce je součástí historie naší vlasti. Bohumil Pánek je držitelem restaurátorské licence pro restaurování výše uvedených objektů a navíc i celých objektů z kamene, portálů a kašen.

Speciální nabídka
Na ukázku naší činnosti se podívejte ZDE!

Je toto moje firma?
  • Žižkova 276/6
  • Říčany
  • Středočeský kraj
  • 251 01
  • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

*
*
*
*
*
0 hodnocení
Ohodnotit

Více informací

Produkty: kamenné sochy a krby, pomníky

Služby: restaurátorské práce, kamenické práce, rekonstrukce historických objektů, práce ve výškách, sekání písma, zlacení, konzervace kamene

Otevírací doba

  • Máme právě otevřeno

  • Dle telefonické dohody.!

Napište nám

Povinná pole

Rozšířené

Powered by

Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo