Pěstitelské pálení

Pěstitelské pálení z CELÉHO OVOCE - Jablek a hrušek

Sezóna pěstitelského pálení z celého ovoce – jablek a hrušek, začíná každoročně 1. září a končí okolo 15. listopadu.

Otevírací doba - PRODEJNA a ODBĚR CELÉHO OVOCE v sezóně pěstitelského pálení

pondělí-pátek    7:00-17:00

sobota        8:00-11:00

neděle        15:00-17:00

Cena pěstitelského pálení z celého ovoce (jablka, hrušky)

 • 1 litr 50% destilátu -    130 Kč

Ovoce je nutno přivézt v pytlích (jutových, silonových) či větších přepravkách tak, aby jste byli schopni je z auta vyložit, nechat zvážit a bez problémů vysypat. Dovezené ovoce nesmí být shnilé, špinavé a nesmí obsahovat cizí „tvrdé částice“.

Výtěžnost ze 100kg ovoce se pohybuje kolem 10 litrů 50% jablečného destilátu. Výtěžnost je ale vždy závislá na zralosti ovoce, proto jsou pro výrobu destilátů méně vhodné rané odrůdy, jelikož neobsahují tolik cukrů ani aromatických látek.

Hotový jablečný destilát je možno odebrat na prodejně. Destilát Vám bude vydán na prodejně lihovaru a to do Vámi donesených vlastních nádob, vhodných pro snadnou manipulaci a přepravu (demižony – plastové, skleněné opletené či v koši). Zcela nevhodné jsou malé sklenice (1l - 0,7l - 0,5l apod.). Vhodné demižony je také možno zakoupit na prodejně.

Pěstitelské pálení z VLASTNÍHO KVASU

Pěstitelské pálení z vlastních kvasů je možno objednat na tel.: +420 553 770 215, a to každoročně v období od července do března následujícího roku.

Při objednávání pálení z vlastního kvasu si připravte telefonní číslo, na které Vám budeme volat termín Vašeho pálení - možno jak mobil tak pevnou linku, je však ve Vašem zájmu abychom se Vám bez problémů dovolali v naší pracovní době.

Dále musíte vědět množství kvasu a druh ovoce z něhož je kvas připraven a také jméno osoby která pálení objednává, případně při osobním kontaktu občanský průkaz a údaje o zahradě.

Naše pěstitelská pálenice disponuje destilačním kotlem o objemu 400 litrů, pokud tedy zákazník požaduje samostatné pálení pouze svého kvasu musí mít min. 300l a max. 400l kvasu.

Pokud má zákazník menší množství kvasu bude zapsán do pořadníku a po zapsání dostatečného množství dalších zájemců se stejným druhem ovocného kvasu mu bude nabídnut termín pálení společný pro více zákazníků.

Ceník pěstitelského pálení

 • 1 litr absolutního alkoholu    240,- Kč (1 litr 50% alkoholu stojí    120,- Kč)

Pokud již máte domluvený termín pálení a dohodnutou hodinu - vždy se pálí v lichou hodinu (první kotel 7.00, druhý 9.00, třetí 11.00, …..) je vhodné přijet cca 30 minut před danou hodinou, abyste měli dostatek času na vyložení kvasu.

Samotná destilace trvá cca 2 hodiny, což Vás nenutí zde zůstávat a čekat, pokud dáte do pálenice k dispozici vhodné nádoby na vypálený destilát, můžete si tento vyzvednout později na prodejně. Samozřejmě můžete být celému procesu osobně přítomni a budete-li mít svého řidiče můžete si svůj destilát i ihned okoštovat!

Vypálený destilát může dosahovat lihovitosti i kolem 60% (vše závisí na kvalitě kvasu), pokud tedy chcete mít destilát o síle např.: 50%, může Vám pracovník pálenice destilát buď přímo naředit (nutno říci předem) nebo Vám vypočítá kolik ml vody je nutno do destilátu přidat na požadovanou sílu.

Péče věnovaná přípravě kvasu se odráží v kvalitě destilátu. Vysoce kvalitní destiláty bývají pýchou pěstitele a poskytují nevšední chuťové zážitky, které jsou odměnou za vynaloženou práci na zahrádce.

 • Opavská 171
 • Velká Polom
 • 747 64
 • mapa

Kontaktní osoby

Otevírací doba

 • Po 8:0014:00
 • Út 8:0014:00
 • St 8:0014:00
 • Čt 8:0017:00
 • 8:0014:00
 • Máme právě otevřeno

Napište nám

Povinná pole

Vyplněním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem zodpovězení mého dotazu. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů naleznete zde.
Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo