Dumtechno, s.r.o. (Praha 4 - Podolí)

Internetový prodej koupelnového vybavení a technických zařízení pro gastronomii, dům a zahradu.

Upravit údaje
Je toto moje firma?
 • Jeremenkova 1144/8
 • Praha 4 - Podolí
 • 147 00
 • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

*
*
*
*
*
1 hodnocení
Ohodnotit
v-tekk
26.3.2014
*
*
*
*
*

Spolehlivá firma s příjemným personálem. Doporučuji.

zobrazit všechna hodnocení

Více informací

Malá koupelna?

Panelákový byt, 2+kk, tří- nebo čtyřčlenná rodina, spousta věcí, úložné prostory využité do posledního centimetru. A přichází na řadu rekonstrukce koupelny. Prostor bývá většinou malý a je důležité do něj vměstnat všechno potřebné vybavení, zařízení a předměty. A ještě nechat trochu místa pro lidi.

Někteří vycházejí z dispozic, jež byly dané už architekty v šedesátých či sedmdesátých letech, kteří na svých prknech pro miliony lidí narýsovali standardizované, ale většinou malé koupelny. Za prvé je třeba přiznat, že některá řešení nebyla vůbec špatná a za pomoci dnešních moderních technologií, postupů a hlavně velmi přesného metru lze tehdejší koncept malých koupelen úspěšně rozvíjet. Mohlo by se také zdát, že malá koupelna je jakousi nouzovkou, když člověk nemá na větší. Ovšem malá a útulná koupelna, ve které se každý člen rodiny cítí dobře, která se snadno vytopí a kde máte vše po ruce, může být k nezaplacení. Podívejme se tedy, jaké zásady je důležité dodržet při vybavování malé koupelny.

Klíčové v bytových, ale i rodinných domech jsou dispozice přívodů vody a odtoků a elektroinstalace. I když je lze předělat, přináší to s sebou většinou více komplikací, než jaký je výsledný efekt. Navíc zejména v bytových domech jsou tyto věci řešeny systémově a zpravidla se zkušeností i důkladnou znalostí norem.

Pokud chystáte velké rozhodnutí přebudovat malou koupelnu, připravte se na boj s centimetry. Když zvítězíte, získáte metry pro jiné využití.

                                    7 klíčových rozhodnutí pro malou koupelnu

1. I v malé koupelně může být skvělá vana

Největší předmět v malé koupelně bývá vana. Vany se dnes vyrábějí tvarově velmi rozmanité. Můžete si pořídit víceméně klasický formát, který je však v jedné části rozšířen, a naopak zúžen v části, kde bude mít koupající nohy. Tyto tvary poskytují další prostor pro kreativitu v rámci malé koupelny.

2. Sprchový kout ušetří prostor i námahu starším lidem

Pro domácnosti, které disponují malou koupelnou, ale už nikoliv dětmi, lze doporučit spíše sprchový kout. Pokud si chcete užít, trochu té radosti z vany, pořiďte si hlubší vaničku s uzavíratelným odtokem a pár centimetrů vody si můžete napustit. Naopak sprchové kouty bez vaničky ocení starší lidé nebo osoby se zhoršenou pohyblivostí.

3. Umyvadlo bez odkládacích ploch „žere“ místo

V mnoha starých panelákových koupelnách ještě naleznete malé umyvadlo, se kterým se dalo podle potřeby pohybovat ve směru nad vanu. Je to velmi praktické a u opravdu malých koupelen vlastně nevyhnutelné. I v tomto případě mají výrobci svá řešení. Vzhledově pěkné a přitom i praktické řešení umyvadla spočívá v zakomponování odkládacích ploch po stranách.  

4. Vysoké a nehluboké. Ukládací skříňky v malých koupelnách

Další klíčovou věcí v koupelně jsou odkládací prostory. Tisíce flakonů s parfémy, šampony, kondicionéry a oleji je přeci jen třeba někam naskládat. Za tímto účelem pořídíte vysoké, ale ne příliš hluboké skříňky na zavírání.

5. S pračkou je někdy rvačka

V malé koupelně vyvstává také otázka, kam umístit pračku. Pokud máte zařízení s bočním plněním, můžete ji zasunout pod umyvadlo. V takovém případě musíte pořídit takové, kde není odtok řešen víceméně pevným sifonem, ale pružnou odtokovou trubicí, kterou lze přizpůsobit aktuálním potřebám.

6. Klozet zvlášť je komfortnější, ale připravíte se o místo

Velké dilema přichází, když začneme uvažovat, kam umístit klozet. Klasická paneláková řešení se zdají být vlastně nejlepší. Malá koupelna a toaleta jsou odděleny úzkou příčkou a přitom by se spojením ani moc místa neušetřilo.

7. Oči klamou. Nechte se klamat a mějte větší koupelnu

I malou koupelnu můžete opticky zvětšit za použití vhodných barev a nasvícení. Ideální je, pokud do místnosti proniká oknem denní světlo. Důležitá je také volba dlažby a obkladu. A to jak z pohledu barvy, tak tvaru i provedení. Základní zásada spočívá v tom, že vertikálně orientovaný obklad (delší stěna dlaždice svisle) vyvolá dojem vyššího stropu. U horizontálně umístěných obkladů se celkově rozšiřuje prostor.

Zařizujete byt nebo jej rekonstruujete a máte k dispozici malý prostor v koupelně? Navštivte naše webové stránky nebo naši prodejnu, kde nabízíme produkty pro malé koupelny.

                                                                Dum-techno.cz

Dum-techno.cz je internetový obchod, který nabízí komplexní nabídku kvalitních produktů renomovaných značek v oblasti sanitární keramiky, vodovodních baterií, van, čerpadel, ohřívačů vody, instalatérského materiálu, dřezů nebo speciálního instalatérského nářadí (svářečky trubek apod.).

DUMTECHNO s.r.o. také provozuje kamennou prodejnu v Praze 4 s 20ti letou tradicí a se silným odborně technickým zázemím.

Díky dlouhodobě fungující spolupráci s výrobci jsme schopni dodat zboží do 48 hodin.

Otevírací doba

 • Po 7:0017:00
 • Út 7:0017:00
 • St 7:0017:00
 • Čt 7:0017:00
 • 7:0017:00
 • So 8:0012:00
 • Máme právě otevřeno

 • v období letních prázdnin až do 15. 9. v sobotu zavřeno!

Vybavení malé koupelny

zobrazit celou nabídku

Napište nám

Povinná pole

Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo