Aktivní školka – Rudná, okr. Praha-západ

Vzdělání, pohyb, tvořivost

Soukromé předškolní zařízení s rozšířenou pohybovou a uměleckou výchovou. Vzdělávací program zaměřený na všestranný a umělecko pohybový rozvoj dětí podporující přirozenost a enviromentální výchovu s kvalitní předškolní přípravou, bohatými školními a mimoškolními aktivitami.

Upravit údaje
Je toto moje firma?
 • Masarykova 412/20
 • Rudná
 • 252 19
 • Roh ulice Masarykova a Nádražní
 • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

*
*
*
*
*
0 hodnocení
Ohodnotit

Více informací

Školka s individuálním přístupem k dětem

Aktivní školka založena roku 2012 sídlí v prostorné vile v Rudné vzdálené 4,5 km od Prahy s dobrou dostupností ze všech okolních obcí a směrů. Jsme celoroční předškolní zařízení určené pro děti ve věku 2,5 do 6 let.

Disponujeme dvěma didakticky vybavenými třídami, hudebním a výtvarným koutkem, s vlastní tělocvičnou, jídelnou a prostornou zahradou s herními prvky a pěstitelským koutkem.

Vzdělávací program s využitím prvků osvědčených alternativních metod je zaměřený na všestranný rozvoj dětí s rozšířenou pohybovou a uměleckou výchovou a umožňuje tak rozvinout všechny psychosociální dovednosti dětí a možnosti rozvíjet se v činnostech, ke kterým by nesnadno hledaly cestu.

Profesionální pedagogický přístup ke vzdělávání je aktivní, jak v rámci prostor školky, tak i mimo ně. V naší nabídce naleznete kroužky zařazené do vzdělávacího programu, jako je hra na flétnu, hudební kroužek, tanečky, gymnastika, sportovní všeobecná příprava, kreativní kroužek, kroužek vaření. Taktéž nabízíme kroužek angličtiny a plavání.

Během školního roku pořádáme výlety za divadlem, kulturou a přírodou, spaní ve školce, ježdění na ponících, akce pro rodiče a děti, vystoupení dětí a mnoho dalšího. Zdravý životní styl podporujeme návštěvami solné jeskyně a spolupracujeme se zdravotními a pedagogickými specialisty.

Pravidelně vyjíždíme na školku v přírodě, pořádáme projektové týdny, workshopy různých charakterů a během letních prázdnin pravidelně uskutečňujeme příměstské tábory i pro děti, které naší školku během roku nenavštěvují.

Prostředí a vybavení

Školka je umístěna v samostatně stojící patrové vile, kde využíváme všechny prostory, jako jsou dvě didakticky zařízené třídy s hudebním koutkem a výtvarným ateliérem, velká herna, tělocvična se sportovním náčiním, jídelna a prostory šaten.  

K pobytu a vzdělávání dětí venku nám slouží prostorná zahrada s travnatým a zpevněným povrchem, kde je krom herních prvků umístěno i vybavení pro sportovní výuku. Při příležitosti různých akcí využíváme i ohniště a děti se starají od jara do podzimu o zahrádku, kde každoročně pěstují kytičky, bylinky, zeleninu apod. Děti mají možnost se také starat o naše školní křečky.

Pohybová výchova

Taneční výuka - základy klasického, lidového a moderního tance, rytmická cvičení prolínající se do hudební výchovy s výstupem taneční sestavy sloužící pro prezentaci rodičům a veřejnosti

Gymnastika - základy sportovní a moderní gymnastiky zaměřené na motorický rozvoj, správné a zpevněné držení těla, cvičení na nářadí

Sportovní všeobecná příprava - je zaměřena na osvojení si základů atletiky, míčových her, rozvoj vytrvalosti a dynamiky

Mezi další sporty v naší nabídce naleznete oblíbené plavání, nepravidelné bruslení, výuku golfu a jízdu na koni

Umělecká výchova

Hudební výuka - základy hudební nauky, sborový zpěv v doprovodu piana či kytary, intonační cvičení, rytmická příprava, hra na rytmické nástroje, poslech hudby, rozvoj hudebního cítění

Hra na flétnu - základy hry na flétnu s výstupem nácviku písní dle možností dětí, rozvoj rytmického a hudebního cítění, nácvik správného dýchání a rozvoj jemné motoriky

Kreativní výuka - výtvarné a pracovní činnosti, práce s různými materiály a technikami, pravidelná účast na výtvarných soutěží, rozvoj estetického a kulturního cítění, návštěvy výstav a muzeí

Otevírací doba

 • Po 7:3017:30
 • Út 7:3017:30
 • St 7:3017:30
 • Čt 7:3017:30
 • 7:3017:30
 • Máme právě otevřeno

Napište nám

Povinná pole

Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo