SIV.cz - zdravotnické pomůcky (Plzeň)

Nejširší výběr s individuálním přístupem

Zdravotnické, kompenzační, rehabilitační a ortopedické pomůcky, které usnadňují a zkvalitňují život tělesně postiženým nejen prodáváme a vydáváme na poukazy všech zdravotních pojišťoven, ale také půjčujeme a poskytujeme záruční i pozáruční servis. S výběrem pomůcky Vám pomůže odborný personál.

  • Koperníkova 2798/1
  • Plzeň
  • 301 00
  • prodejna je umístěna v prvním patře bezbariérového domu nad Českou poštou

Hodnocení

*
*
*
*
*
0 hodnocení
Ohodnotit

Více informací

Poskytujeme následující služby


Zkoušení a měření pomůcky

Pomůcky lze vyzkoušet u klienta doma a tím klient zjistí, zda mu pomůcka vyhovuje. Při zkoušení vozíků se bere v úvahu domácí prostředí, přístup do domu, terén v okolí bydliště a další místa, kde se klient bude chtít pohybovat. Naměříme klienta a vybereme odpovídající variantu pomůcky, která bude klientovi vyhovovat. Pokud se naměření neudělá, hrozí, že klient bude i několik let muset používat pomůcku, která mu nevyhovuje. U pomůcek, které je možné vyzkoušet, naleznete na našem eshopu možnost „vyzkoušet zboží“.

Komplexní řešení a poradenství

Naši poradci zdarma v rámci zkoušení pomůcky, kterou je možno zkoušet, při návštěvě klientova domova navrhnou řešení, která by klientovi pomohla k lepší mobilitě, domácí péči i rehabilitaci. Poradce sestaví kalkulaci a navrhne možnosti financování. Vše je nezávazné.

Výdej na poukazy zdravotních pojišťoven

Vydáváme pomůcky na poukazy od všech zdravotních pojišťoven a můžeme dodat naprostou většinu pomůcek zařazených do číselníku VZP ve skupinách 02 inkontinentní pomůcky, 04 ortopedické pomůcky, 07 invalidní vozíky, 12 a 13 kompenzační pomůcky pro tělesně postižené. Provádíme repasování pomůcek pro všechny zdravotní pojišťovny.

Půjčovna

Půjčujeme zdravotnické pomůcky nejen klientům, kteří potřebují pomůcku a nemají nárok na pomůcku hrazenou zdravotní pojišťovnou nebo potřebují pomůcku dočasně po operaci, při zlomenině, na výlet a jiné. Pomůcku je také možné odkoupit za zůstatkovou hodnotu.

Komisní prodej

Prodáváme starší mechanické a elektrické invalidní vozíky, polohovací lůžka, chodítka, vanové a pojízdné zvedáky, toaletní křesla a elektrické skútry. Klient může přes náš eshop prodat pomůcku, kterou má ve svém vlastnictví.

Servis

Provádíme záruční a pozáruční servis. Doporučujeme servis objednat předem. Pokud je závada vážná, závadu řešíme ihned. Pro co nejlepší péči o naše klienty zapůjčujeme při větších opravách po doby opravy náhradní vozík. Opravy lze po dohodě provádět přímo u zákazníka. Opravy zdravotnických prostředků zapůjčovaných zdravotní pojišťovnou jsou hrazeny na základě schváleného poukazu.

Doprava ke klientovi

Vždy zajišťujeme dopravu pomůcky ke klientovi domů. Dopravu zajišťujeme vlastními auty s proškolenými pracovníky, kteří vždy seznámí klienta s užíváním pomůcky, popř. pomůcku sestaví, nainstalují a uvedou do provozu. Pomůcky, které nevyžadují přítomnost našeho pracovníka, zasíláme poštou.

Eshop – internetový obchod

Na našem eshopu najdete více jak 1600 pomůcek. Pokud ovšem nenajdete, co hledáte, napište nám. Můžeme dodat přes 2500 pomůcek a mezi nimi může být právě ta, co hledáte.

Katalog

Náš katalog se základním přehledem a výběrem nejprodávanějších pomůcek můžeme zaslat na adresu nebo jsou k dispozici na našich pobočkách nebo lze stáhnout z webových stránek. V katalogu naleznete informace ohledně financování pomůcek, pomůcky hrazené i nehrazené zdravotní pojišťovnou a přehled možných služeb.

Naše nabídka se zaměřuje na zajištění mobility pro tělesně postižené a seniory s omezením pohybových funkcí. Klient si může vybrat z různých druhů chodítek, holí berlí, bandáží a ortéz nebo mezi velkým množstvím mechanických i elektrických invalidních vozíků. Nabízíme mechanické invalidní vozíky standardní, transportní,  speciální, odlehčené, aktivní nebo polohovací invalidní vozíky. Do invalidních vozíků můžeme dát speciální antidekubitní sedáky z velmi široké nabídky pěnových, paměťových, vzduchových, plástvových a kombinovaných antidekubitních sedáků. Nabízíme také elektrické invalidní vozíky, kde si klient může vybrat mezi elektrickým přídavným pohonem k mechanickému vozíku nebo klasické elektrické vozíky jak do interiéru i do exteriéru nebo univerzální elektrické vozíky. Nabízíme i speciální elektrické vozíky například se stavěcí funkcí nebo zdvihem sedu. Cenově dostupnější mohou být i elektrické skútry určené na nákupy do města nebo i do terénu. Pro usnadnění pohybu nabízíme i elektrokola nebo mechanické či elektrické trojkolky.

Součástí naší nabídky jsou také bariérové pomůcky, které napomáhají překonat bariéry, které na uživatele čekají doma i za domovními dveřmi. Nejčastějším problémem jsou schody, které lze zdolat kolečkovým nebo pásovým schodolezem, nájezdovou rampou, schodišťovou sedačkou nebo i schodišťovou plošinou. Nájezdové ližiny jsou velmi univerzální, jelikož je můžete použít při nájezdu invalidního vozíku do auta, nájezdu vozíku do domu nebo k lékaři. Široký výběr nájezdových ližin a ramp umožňuje vybrat ty, které budou vyhovovat.

Nabízíme zdravotnické pomůcky pro domácí péči pro imobilní osoby a trvale ležící. Pro tyto klienty máme nabídku polohovacích zdravotnických lůžek, které mají mechanické i elektrické polohování. Nabízíme také různé druhy matrací podle různých stupňů rizika vzniku dekubitů a množství polohovacích podložek do lůžka i k sedu. Polohovací podložky můžeme nechat vyrobit individuálně podle potřeb klienta z různých materiálů a různých tvarů a rozměrů. Lůžko lze doplnit také pracovními a jídelními stolky a doplňků usnadňující domácí péči. Nabízíme také pojízdné zvedáky a zvedací zařízení. Zvedáky můžete vybírat podle jejich účelu ze zvedáků zvedacích, stavěcích, pro nácvik chůze, toaletní a další. V koupelnovém programu si klient může vybrat z řady vanových a sprchových pomůcek. V toaletním programu klient může vybírat z několika možností toaletních křesel, gramofonů, nástavců na WC, elektrických bidetů, speciálních madel a dalších pomůcek. Nabízíme také kombinované pomůcky toaletní a sprchová křesla a vozíky. V oblasti geriatrie nabízíme pevná i pojízdná geriatrická křesla.

Dětský program pro tělesně postižené děti, které potřebují specifický přístup, je postaven na mobilitě, vybavení domácnosti a rehabilitačních pomůckách. Pomůcky pro mobilitu dětí jsou především zdravotní kočárky typu buggy a rehabilitační, mechanické a elektrické invalidní vozíky, tříkolky pro děti s poruchou stability, chodítka a berličky. Pomůcky do domácnosti, které pomáhají rodině nebo pečujícím osobám v péči o postižené dítě, nabízíme dětské polohovací sedačky, polohovací lůžka, koupelnové a toaletní pomůcky, zdravotní židle, pracovní a terapeutické stolky a plochy a další. Nabízíme také autosedačky s fixačními prvky a stabilizační ortézy do vozíků. Pro rehabilitaci je důležité stavění dětí na nohy, proto nabízíme vertikalizační stojany a stavěcí zařízení.

Rehabilitace je důležitá pro udržení nebo zlepšení zdravotního stavu, proto jsme začali nabízet další skupinu pomůcek, které Vám pomohou si udržet kondici nebo podpořit pozitivní vývoj vašeho zdravotního stavu. Nabízíme mechanické i elektrické pohybové trenažéry, dříve známé jako motomed, které pomohou uživateli s rozhýbáním končetin a jsou vhodné i pro krevní oběh a zmírnění spasmů. Nutnost stavět se na nohy přetrvává celý život, proto nabízíme vertikalizační stojany a balanční trenažér. Zdravotní pomůcky nemusí být záležitostí jen tělesně postižených lidí, ale mohou se stát běžnou součástí života i zdravých lidí, kteří si chtějí udržet zdravý životní styl. Jelikož člověk většinu života proleží nebo prosedí zaměřujeme se právě na aktivní sed na rehabilitačním míči nebo na židli s pružinou. V leže si člověk může pomoci infračervenou podložkou, která prohřeje celé tělo, nebo masážním systémem, který uvolní zatuhlé svalstvo. Důležité je cvičení, proto nabízíme velký výběr cvičebních a balančních pomůcek.

Otevírací doba

  • Po 8:0016:00
  • St 8:0016:00
  • 8:0016:00
  • Máme právě otevřeno

  • Úterý a Čtvrtek: po domluvě!

Produkty

zobrazit celou nabídku

Napište nám

Povinná pole

Vyplněním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem zodpovězení mého dotazu. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů naleznete zde.
Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo