Základní umělecká škola Biskupská (Praha)

Hudební škola vznikla záhy po válce. V současné době má ZUŠ tyto obory: hudební, výtvarný a literárně dramatický.

Na hudebním oboru jsou vyučovány předměty: přípravná hudební výchova, hudební nauka, klavír, housle, violoncello, kontrabas, akordeon, elektrické klávesy, zobcová a příčná flétna, kytara, basová kytara, harfa, klarinet, trubka, pozoun, lesní roh, bicí nástroje a sólový a sborový zpěv. Na škole působí dva houslové soubory, dechový orchestr a pěvecký sbor.

Na výtvarném oboru lze studovat tyto předměty: přípravnou výtvarnou výchovu, kresbu, malbu, grafiku, modelování, keramiku, netradiční techniky, dějiny výtvarného umění.

Literárně dramatický obor je zaměřen na herectví, základy dramatické tvorby, mluvený projev a umělecký přednes. Pro nejmladší žáky je zde přípravná dramatická výchova.

Všechny obory za ZUŠ mají dlouholetou tradici. Žáci školy se úspěšně umisťují v soutěžích celopražských, celostátních i mezinárodních. Mnoho známých osobností umělecké scény se připravovalo na svou dráhu právě na této škole. V letošním roce školu navštěvuje na 750 žáků. Ve škole probíhá pedagogická praxe studentů PF UK.

Kontaktní osoby:
Aleš Chalupský - ředitel
224 829 177, info@zus-biskupska.cz

Mgr. Hana Trázníková - zástupkyně
tel./fax 224 829 176

Speciální nabídka
Kontaktujte nás ještě dnes

Je toto moje firma?
  • Biskupská 12/1276
  • Praha
  • Hlavní město Praha
  • 110 00
  • Praha 1 - Nové Město
  • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

*
*
*
*
*
0 hodnocení
Ohodnotit

Informace

Platební metody:

  • Hotovost

Více informací

Služby: základní umělecká škola, přípravná hudební výchova, hudební nauka, klavír, housle, violoncello, kontrabas, akordeon, elektrické klávesy, zobcová i příčná flétna, kytara, basová kytara, bicí nástroje, harfa, trubka, klarinet, pozoun, lesní roh, sólový i sborový zpěv, přípravná výtvarná výchova, literárně dramatický obor

Napište nám

Povinná pole

Sekce a Štítky

Powered by

Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo