Iveta Filoušová A-Z KOTVENÍ - Kotevní technika Brno

Držíme svět pohromadě

Naší hlavní činností je prodej kotevní techniky a spojovacího materiálu. Dále prodáváme elektrické ruční nářadí, vrtáky, řezací, brusící a diamantové kotouče, stavební kování, pěny, silikony, plynové a nábojkové nastřelování. Půjčujeme vrtací kladiva, bourací kladiva a diamantové jádrové vrtačky.

tel:
+420 543 210 920
fax:
+420 543 210 920
e-mail:
filous@azkotveni.cz
web:
www.azkotveni.cz
 • Úvoz 491/26
 • Brno - Staré Brno
 • 602 00
 • Ideální příjezd k nám je z Mendlova náměstí do kopce po ul. Úvoz až na vyhrazené stání přímo u prodejny.
 • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

*
*
*
*
*
0 hodnocení
Ohodnotit

Více informací

Kotevní technika a spojovací materiál

Jsme firma s dlouholetou tradicí v oboru kotvení a upevňování. Specializujeme se hlavně na kvalitní kotevní techniku, vrtáky do betonu, spojovací materiál, nastřelování a půjčování vrtacích a bouracích kladiv. Odborná poradenská činnost a pomoc zákazníkům při výběru správného typu kotvení je naší prioritou.

Dodáváme kvalitní chemické kotvy fischer a Simpson StrongTie. Polyesterová chemická kotva, vhodná na běžné kotvení do plného a dutého zdiva v suchém prostředí. Vinylesterová chemická malta FIS VT, Simpson AT-HP na kotvení zábradlí, plotových sloupků, reklamních tabulí a všech běžných aplikací ve venkovním vlhkém prostředí. Hybridní malta FIS HB a epoxidová chemická kotva FIS EM pro vlepování armovacích výrtuží, pro těžké kotvení ocelových konstrukcí, které lze použít i do tažené zóny betonu. Jako alternativu k chemickým maltám nabízíme chemické ampule Spit Maxima, které jsou vhodné na kotvení do plných betonových stropů a při jednorázovém malém počtu kotev, kdy není ekonomické použití chemické malty v kartuši. Příslušenství k chemickým kotvám jako plastové síťky, kovová sítka v metráži pro lepení do dutých cihel, vlepovací závitová pouzdra s vnitřním metrickým závitem, čistící kartáče, vyfukovací pumpy, náhradní směšovací trysky, vytlačovací pistole a kotevní svorníky, které vyrábíme přímo na míru dle přání zákazníků jsou nedílnou součástí chemického kotvení.

Dodáváme plášťové ocelové kotvy pro velká zatížení, svorníkové kotvy do betonu v provedení zinkované nebo nerezové, plechové kotvy pro střední zatížení, hmoždinky s okem pro kotvení lešení, certifikované kotvy do pórobetonu fischer FPX, úderové zarážecí kotvy, stropní hřeby, šrouby do betonu, turbošrouby pro okenní rámy. Pro bezpečné kotvení do betonových dutých stropů nabízíme kotvy pro stropní panely fischer FHY.

Rámové hmoždinky fischer SXRL, FUR jsou vysoce kvalitním řešením pro připevnění dřevěných hranolů a dalších předmětů přímo na stěnu přes kotvený předmět. Nylonové hmoždinky fischer SX se vyznačují vysokým výkonem do plného zdiva a betonu. Univerzální uzlovací hmoždinka fischer UX pro všestranné kotvení do dutého zdiva, pórobetonu i sádrokartonu. Natloukací hmoždinky pro lišty a lehké předměty. Samovrtné hmoždinky Driva pro sádrokarton a deskové materiály. Sklopné hmoždinky do dutin. Hmoždinky fischer FID do polystyrenu vhodné na připevnění světel, zabezpečovacích čidel a lehčích předmětů přímo na zateplené fasády bez rizika poškození převrtáním instalací a rozvodů ve zdivu. Speciální distanční kotvy fischer thermax jsou ideální řešení na kotvení markýz přes zateplení, a zároveň přeruší tepelný most. Zajímavé doplnění k běžným hmoždinkám je hmoždinka fischer M-S do kterých se šroubují metrické šrouby.

Pro elektrikáře nabízíme plechové příchytky BSM, trubkové příchytky, sběrné kabelové držáky, smyčkové hmoždinky a všem známé zip pásky.

Z elektrického nářadí je to hlavně diamantový drážkovač do betonu Spit D90 a kompaktní drážkovačka Spit D60. Pro drážky v lehkých stavebních materiálech je vhodná drážkovací fréza Spit F40 a výkonný vysavač.

Dalším velmi zajímavým odvětvím naší činnosti je nastřelování, což je přímá montáž bez nutnosti vrtání. Prachové nastřelování pistolí Spit P230 se používá k přistřelení trapézových plechů pomocí nábojek a hřebů k ocelovým nosníkům a tvoří střechy nebo pláště ocelových hal. Nábojkové nastřelování pistolí Spit P370 se dá využít k mnoha aplikacím nastřelování do oceli nebo do betonu. Využívá se například k přistřelení trapézového plechu do oceli, který slouží jako ztracené bednění. Hřeby do betonu lze využít na přistřelení např. dřevěných desek na šalování, nebo k upevnění vodotěsných prvků a fólií do betonu. Plynový hřebíkovač Spit Pulsa 700, nebo nový Pulsa 800 lze využít pro přistřelování elektrikářských příchytek a nebo sádrokartonářských konstrukcí do betonu nebo do oceli. V tomto případě slouží k výstřelu plynová náplň a příslušný hřebík do betonu nebo do oceli.

Pro tesaře a pokrývače je vhodná plynová nastřelovací pistole Paslode Impulse IM 90i, nebo starší verze Paslode IM 350. Využívá se hlavně na připevnění dřevěných desek, OSB desek, nebo na střešní latě. Všechny zmiňované nastřelovací pistole lze u nás při odběru spotřebního materiálu zapůjčit zdarma.

Vzduchem poháněné pneumatické hřebíkovačky dodáváme od firmy DUO-FAST. Prodáváme vrtací kladiva, úhlové brusky Kress, bourací kladiva Spit. V pravidelně aktualizovaných akčních nabídkách naleznete elektrické ruční nářadí značek AEG, Bosch, Makita, Hitachi, Ryobi včetně kompletního sortimentu a špičkového aku nářadí Milwaukee.

Provozujeme také půjčovnu nářadí, kde půjčujeme vrtací kladiva, sekací kladiva, diamantové jádrové vrtačky, nastřelovací pistole.

Prodáváme obsáhlý sortiment spojovacího materiálu. Závitové tyče zinkované, nerezové i pevnostní. Šrouby, matice, podložky, stavební hřebíky, vruty obyčejné, vruty stavební fischer power-fast pro dřevostavby, které se montují bez předvrtání v provedení zápustná hlava nebo plochá hlava. Dále nabízíme stavební kování obsahující kotevní patky, spojovací desky, úhelníky, styčníkové desky, třmeny, plotové dílce, sloupky a plotové držáky.

Univerzální závěsný systém Samontec, ze kterého se pomocí montážních lišt a konzolí snadno sestaví např. pevný regál. Použitím třmenů, objímek a závěsů lze sestavit nosnou konstrukci pro vzduchotechniku a veškeré potrubí. Montáž potrubí lze provádět přímo do stěn a stropů pomocí hmoždinky a kombinovaného šroubu.

Nabízíme široký sortiment vrtáků do dřeva, železa, zdiva, betonu a železobetonu. Pro vrtání do kovu běžné vrtáky HSS, v případě vrtání do tvrdých materiálů, barevných kovů a nerezové oceli vrtáky cobaltové. Pro vrtání do betonu máme skladem běžné příklepové dvoubřité vrtáky s válcovou stopkou, nebo upínání SDS plus do vrtacích kladiv. Vrtáky tříbřité Diager SDS plus určené na vrtání armovaného betonu, nebo čtyřbřité vrtáky fischer driller SDS plus také na železobeton. Pro těžká elektropneumatická kladiva nabízíme vrtáky SDS max do betonu a železobetonu. Na vrtání obkladaček jsou vhodné vrtáky na keramiku a v případě vrtání tvrdé slinuté dlažby nejlépe funguje diamantový vrták Diager Blue ceram. V případě větších rozměrů například pro usazení zábradlí na obloženém schodišti nabízíme zapůjčení diamantové jádrové vrtačky až do průměru 80 mm.

Z dalšího nářadí a nástrojů nabízíme kvalitní řezací kotouče na ocel i kotouče na nerez, brousící kotouče do úhlových brusek a diamantové segmentové kotouče pro běžné řezání betonu až po profesionální na řezání železobetonu. Pro řezání dlažby máme kotouče celoobvodové. Do sekacích kladiv SDS plus i SDS max nabízíme špičaté, ploché sekáče a široké sekáče na omítky.

Jako doplňkové zboží nabízíme hadičkové i pistolové polyuretanové pěny, lepidla na polystyren, silikony, tmely, tekuté hřebíky atd.

Jelikož je velkým hitem úspora energií a s tím spojené zateplování, máme v nabídce talířové zateplovací hmoždinky pro kotvení polystyrenu pro běžné domácí použití, tak i certifikované talířové hmoždinky pro systém ETICS do všech stavebních materiálů, ve všech dostupných délkách a provedeních včetně kotvení minerální vlny pomocí talířků s velkým průměrem.

Pro příjemné nakupování a rychlé naložení zboží máme pro zákazníky vyhrazené stání, kde mohou na dvou místech zastavit přímo u prodejny.

Otevírací doba

 • Po 7:3016:00
 • Út 7:3016:00
 • St 7:3016:00
 • Čt 7:3016:00
 • 7:3016:00
 • Máme právě otevřeno

Produkty

zobrazit celou nabídku

Napište nám

Povinná pole

Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo