Královský pivovar Krušovice

Buď jsi král nebo ne

Značka Krušovice patří mezi nejstarší české pivní značky. Brány Královského pivovaru Krušovice pravidelně opouští široké portfolio produktů. Chybět mezi nimi nemůže oblíbená krušovická Desítka, Dvanáctka, Mušketýr, Krušovice Černé a Krušovice Pšeničné. Krušovická piva nesou logo označení České pivo.

Upravit údaje
Je toto moje firma?
  • U Pivovaru 1
  • Krušovice
  • 270 53
  • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

*
*
*
*
*
0 hodnocení
Ohodnotit

Více informací

České pivo s tradicí 430 let

Značka Krušovice patří mezi nejstarší české pivní značky. První písemná zmínka o místním pivovaru sahá až do roku 1581. Jako jediná česká pivní značka byla ve vlastnictví české královské koruny. V roce 1583 ji koupil král český a císař římský Rudolf II. Majetkem české královské koruny zůstala po celých 100 let.

Krušovická piva nesou logo chráněného zeměpisného označení České pivo. Místní sládci je v Čechách vaří bez přerušení již více než 430 let z těch nejlepších surovin, které mají na dosah – aromatického žateckého chmele, vynikající vody z nedalekých křivoklátských lesů a výběrových ječmenů.

Brány Královského pivovaru Krušovice pravidelně opouští široké portfolio produktů, pro které je charakteristická příjemná, jemně aromatická hořkost, hustá pěna a výrazný říz. Chybět mezi nimi nemůže oblíbená Krušovice Desítka, Dvanáctka, Mušketýr, Krušovice Černé ani Krušovice Pšeničné. Sortiment dále doplňuje speciální polotmavý Malvaz 13 a sezónní pivní speciály.

Krušovická piva pravidelně vyhrávají prestižní degustační soutěže doma i v zahraničí. Výrazným úspěchem bylo v roce 2014 získání  prvního místa pro Krušovice Černé na soutěži World´s Best Beer v Londýně. Krušovická Dvanáctka se pyšní zlatem z degustační soutěže Pivo České republiky 2015 a Dočesná Žatec 2015. V tomtéž roce získala značka Krušovice Pšeničné stříbrnou medaili na prestižní soutěži Zlatá pivní pečeť.

Pivovar je známý i svými exkurzemi. Pravidelně pořádá i speciální exkurze a kurzy pivního sommeliérství pro opravdové pivní znalce.

Napište nám

Povinná pole

Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo