EUC Klinika Ostrava a.s.- Lékařská služba Ostrava

Pro Vaše zdraví, Vaše poliklinika

Jsme zdravotnické zařízení poskytující služby řady lékařských odborností provozovaných jak naší společností, tak nájemci. Dále nabízíme služby lékárny, diagnostických oborů (rentgen, laboratoř), nadstandardních zdravotních výkonů a v neposlední řadě také mnoho dalších doplňkových služeb.

tel:
+420 597 437 111
fax:
+420 596 912 151
e-mail:
info@mephacentrum.cz
web:
www.eucklinika.cz/ostrava
 • Opavská 962/39
 • Ostrava - Poruba
 • 708 00
 • EUC Klinika Ostrava a.s. se nachází na ulici Opavská, hlavní dopravní tepně městské části Ostrava-Poruba, asi 100m před zastávkou MHD "Poruba, vozovna" směrem na Opavu.
 • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

Více informací

Kompletní péče o vaše zdraví

Poliklinika EUC Klinika Ostrava a.s. - Lékařská služba Poliklinika EUC Klinika Ostrava a.s. nabízí služby řady ambulancí a oddělení mnoha lékařských odborností, které jsou doplněny dalšími specializacemi provozovanými našimi nájemci. Kromě toho poskytujeme špičkové diagnostické služby na pracovištích vybavených těmi nejmodernějšími přístroji - rentgen, SONO, zubní rentgen, plicní rentgen, mamografie, denzitometrie, laboratoř funkční diagnostiky plic a biochemická a hematologická laboratoř.

Na poliklinice EUC Klinika Ostrava a.s. naleznete ambulance těchto odborností:

(část z nich je provozována nájemci)

Praktický lékař pro děti a dorost nabízí komplexní zdravotní péči o děti všech věkových kategorií. Velkou výhodou je široká spolupráce s téměř všemi lékařskými specializacemi tzv. pod jednou střechou.

Praktičtí lékaři pro dospělé poskytují komplexní zdravotní a závodně-preventivní péči pro dospělé. Významnou předností je rychlá a kvalitní spolupráce s ostatními lékařskými obory tzv. pod jednou střechou.

Ambulantní plicní oddělení, zaměřující se na léčbu všech typů respiračních onemocnění. Disponujeme vysoce kvalifikovaným týmem odborníků a kompletní přístrojovou diagnostikou.

Ambulance zubních lékařů, poskytující komplexní stomatologickou péči.

Alergologická ambulance nabízí diagnostiku, léčbu a poradenství v celé oblasti poruch imunitního systému. Péče je určena především pacientům s alergickou rýmou, dráždivým kašlem, bronchiálním astmatem, atopickým ekzémem.

Ambulance angiologie poskytuje kompletní péči o tepenná, žilní a lymfatická onemocnění, jako jsou varixy (křečové žíly), chronické otoky končetin a jiné. Úzce spolupracujeme s ostatními interními odbornostmi na poliklinice.

Ambulance dětské psychiatrie nabízí péči dětem s psychickými poruchami. Věnujeme se diagnostice a léčbě poruch chování, poruch školních dovedností, diagnostice a léčbě dětí s hyperkinetickou poruchou, autismem, problémy v rodině a jinými psychickými potížemi.

Psychiatrické ambulance poskytují komplexní léčbu psychických onemocnění pro dospělé, jako jsou schizofrenie, depresivní poruchy, úzkosti a jiné.

Diabetologické ambulance nabízejí diagnostiku a léčbu všech typů diabetu mellitu (cukrovky) na základě nejnovějších poznatků. Zároveň nabízíme služby metabolické poradny, zaměřené na léčbu poruch lipidového metabolismu (narušené zpracování tuků).

Gastroenterologická ambulance je specializována jak na léčbu a dispenzarizaci, tak i na diagnostiku a prevenci nádorových onemocnění zažívacího traktu. Dále provádíme endoskopická vyšetření žaludku a tlustého střeva.

Ambulance klinického genetika zajišťuje komplexní genetickou péči o pacienty všech věkových skupin v těchto oblastech: prenatální diagnostika, vyšetření sterilních párů vyšetření párů s opakovanými potraty v minulosti, vyšetření dětí a dospělých s vrozenými vývojovými vadami a další.

Gynekologické ambulance nabízejí komplexní péči o ženu v každém věku, zahrnující diagnostiku, léčbu a prevenci onemocnění v období těhotenství i kdykoli mimo něj.

Hematologické ambulance se zaměřují na péči o všechny typy krevních onemocnění, která nevyžadují nemocniční péči. Patří zde především péče o trombofilní stavy, sledování pacientů s dlouhodobou antikoagulační léčbou, krvácivé stavy a jiné.

Oddělení chirurgie nabízí komplexní ambulantní chirurgickou péči ve spolupráci s dalšími diagnostickými a léčebnými odbornostmi. Samozřejmostí je špičkové vybavení a vysoce kvalitní tým odborníků.

Interní ambulance poskytuje péči v oboru vnitřního lékařství se zaměřením na oblasti srdečně cévního systému, trávicího traktu, ledvin a jater. Zároveň provádíme komplexní předoperační vyšetření, vykonáváme specializované sonografické vyšetření břišní dutiny a úzce spolupracujeme s dalšími specializovanými interními ambulancemi.

Kardiologická ambulance zajišťuje péči o celé spektrum onemocnění kardiovaskulárního aparátu. Nabízíme také dlouhodobé sledování všech pacientů po operačních výkonech na srdci, pacientů léčených warfarinem a další služby.

Kožní ambulance poskytuje komplexní ambulantní dermatovenerologickou péči. Nejčastěji využívanými službami jsou vyšetření znamének a kožních nádorů dermatoskopem, specializovaná léčba bércových vředů moderními prostředky tzv. vlhké terapie a další. K léčbě některých vybraných kožních chorob (akné, afty, opary, jizvy, bércové vředy) využíváme i biostimulační laserterapii. Provádíme odstraňování drobných kožních lézí elektrokoagulací nebo kryodestrukcí.

Neurologické ambulance poskytují péči při bolestech páteře, hlavy, při prevenci a terapii náhlých cévních příhod mozkových, nemocným s extrapyramidovým syndromem, poruchami hybnosti zapříčiněných neurologickým onemocněním a  pacientům s epilepsií.

Oční ambulance poskytují diagnostickou, terapeutickou a dispenzární péči pro nemocné s onemocněním očí. Provádíme diagnostiku očních vad a jejich korekci. Rovněž provádíme drobné chirurgické zákroky. Naše ambulance jsou vybaveny nejnovější přístrojovou technikou, mj. OCT přístrojem k diagnostice zeleného zákalu.

Onkologická ambulance velmi úzce spolupracuje s centrem mamografického screeningu polikliniky MephaCentrum. Poskytuje konziliární konzultace u pozitivních nálezů v rámci screeningu rakoviny prsu.

ORL ambulance zajišťuje komplexní péči o onemocnění uší, krku a nosu, mezi něž patří poruchy sluchu, závratě, chronická angína, chronická rýma a další. Zároveň nabízíme nadstandardní služby, jako jsou ušní akupunktura, inhalace či léčbu biostimulačním laserem.

Ortopedická ambulance se specializuje na léčbu poruch pohybového ústrojí dospělých a dětí. Patří zde léčba vrozených ortopedických vad, prevence dětských ortopedických onemocnění, léčba artrózy a jiné.

Urologická ambulance poskytuje péči se zaměřením na veškerou problematiku močového a pohlavního systému, onemocnění prostaty, problematiku močových kamenů, zánětů a nádorových onemocnění urotraktu, obtížné udržování moči, nemoci zevního genitálu mužů, poradenství při impotenci, apod.

Dále nabízíme tyto nadstandardní zdravotnické služby:

(část z nich je provozována nájemci)

 • Ušní akupunktura

Ušní akupunktura nabízí pacientům alternativní způsob řešení jejich zdravotních potíží a je úspěšně používána i v kombinaci s klasickými léčebnými metodami (farmakologická, rehabilitační aj.). Podobně jako i jiné formy akupunktury vychází i aurikuloterapie ze zásad klasické čínské medicíny, jejichž pozitivní přínos byl potvrzen jak osobními zkušenostmi miliónů lidí po celém světě, tak i cíleným vědeckým bádáním.

 • Biolaser

Ve spolupráci s oddělením ORL nabízíme výjimečnou a ověřenou péči opakovaných zánětlivých onemocnění horních cest dýchacích a přiléhajících oblastí. Při této léčbě se využívá tzv. biostimulačního laseru, jímž se ozařují místa zasažená patologickým či nedostatečně hojivým procesem. Působení laseru na ozařovanou oblast má proliferační, protizánětlivé a analgetické účinky.

 • Estetická medicína

Centrum klinické a estetické medicíny Derma Medical Clinic se specializuje na laserovou léčbu lupénky a vitiliga pomocí excimerového laseru XTRAC, která je v České republice unikátní. Nabízíme také pravidelnou péči o pleť a detoxikaci a rejuvenaci kůže HydraFacial.

 • Dietní poradna

Dietní poradna poskytuje poradenství v oblasti hubnutí, zdravého životního stylu i péči o pacienty s chronickými onemocněními, jež vyžadují specifickou skladbu jídelníčku. Máme také dlouholeté zkušenosti s konceptem tzv. hyperproteinových diet, zajišťujících vyvážené a nezatěžující hubnutí.

 • Genetická laboratoř

Genetická laboratoř provádí klinickou DNA diagnostiku pro indikující lékaře z řad klinických genetiků, hematologů, kardiologů, internistů, pediatrů, onkologů, gynekologů a dalších. Cílem těchto analýz je detekovat změny (mutace) v DNA, které mohou být příčinou některých onemocnění, nebo mohou signalizovat některá zvýšená rizika pro jejich nositele.

 • Genetický screening

Ve spolupráci s renomovanou genetickou laboratoří nabízíme preventivní genetická vyšetření tzv. trombofilních mutací (nadměrná krevní srážlivost) a mutací zodpovědných za dědičnou rakovinu prsu a vaječníků.

 • Moderní metoda léčby artrózy pomocí vlastních krevních destiček

Ve spolupráci s chirurgickým oddělením nabízíme naprosto inovativní způsob léčby onemocnění pohybového aparátu, využívající vlastní krve (plazmy) pacienta, bohaté na krevní destičky. Tato léčba výrazně napomáhá léčení jak úrazových, tak i degenerativních změn kloubů a ostatních částí pohybového aparátu.

 • Lymfatické masáže

Lymfatické masáže jsou velmi populární metodou odstraňování lymfatických otoků a pocitu „těžkých nohou“. Speciálně navržené návleky s vícekomorovým systémem nahrazují svalovou pumpu dolních končetin a zlepšují tak návrat lymfy zpět k srdci.

 • Optika

Nabízíme zhotovení brýlí od nejzákladnějších typů na lékařský předpis až po luxusní značkové modely, konzultace při výběru optimálních brýlových čoček, drobné opravy brýlí, prodej zvětšujících pomůcek a lup a další služby.

 • Plicní rehabilitace

První moderní ambulance v Ostravě, která se zabývá výhradně komplexní rehabilitací dechových potíží dětských a dospělých pacientů/klientů z oblastí pneumologie, alergologie, kardiologie, neurologie, ortopedie, ORL, gastroenterologie a sportovní medicíny.

 • Předporodní kurz pro těhotné

Předporodní příprava přináší příležitost, jak se podílet a pozitivně ovlivnit průběh porodu. Cílem našeho kurzu je snaha o všestrannou přípravu ženy k porodu a tím i ke snížení strachu a úzkosti z porodu.

To vše je doplněno řadou nezdravotnických služeb: novinový stánek, butiky s módou, kadeřnictví, kosmetika, několik restaurací a mnoho dalších.

Otevírací doba

 • Po 7:0018:00
 • Út 7:0018:00
 • St 7:0018:00
 • Čt 7:0018:00
 • 7:0018:00
 • Máme právě otevřeno

Nabízíme

zobrazit celou nabídku

Napište nám

Povinná pole

Vyplněním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem zodpovězení mého dotazu.
Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo