Základní škola a Mateřská škola pro zrakově postižené a vady řeči, Plzeň (Plzeň)

Pracovníci školy již 20 let pečují o zrakově postižené žáky ve věku od 3 do 15 let. Výuka probíhá podle osnov základní školy, ve třídě je maximálně 14 žáků, což zajišťuje individuální přístup ke každému dítěti.

Součástí školy je mateřská škola, školní jídelna, školní družina a klub, moderní internát, který poskytuje ubytování pro žáky ze vzdálenějších oblastí, a speciálně-pedagogické centrum, které zajišťuje poradenskou činnost nejen pro naše žáky. Kromě výuky dle osnov vyučujeme děti hru na hudební nástroj, braillské písmo, prostorovou orientaci.

Ve svém volném čase se žáci mohou věnovat kromě běžných sportů i speciálním sportovním disciplínám pro zrakově postižené (goalball a show-down). Pořádáme pro své žáky školy v přírodě, výcvikové běžecké lyžařské kurzy, kurzy plavání (v rámci TV) atd.

Po ukončení naší školy mohou děti pokračovat na jakékoli běžné střední škole, učilišti nebo pokračovat ve studiu na speciálních středních školách. Naši bývalí žáci studují nyní na vysokých školách ekonomického, technického a humanitního zaměření s vynikajícími výsledky.

Speciální nabídka
Kontaktujte nás ještě dnes

Je toto moje firma?
  • Lazaretní 25/1290
  • Plzeň
  • Plzeňský kraj
  • 312 00
  • Plzeň 4-Doubravka
  • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

*
*
*
*
*
0 hodnocení
Ohodnotit

Více informací

Služby: speciální základní a mateřská škola

Napište nám

Povinná pole

Rozšířené

Powered by

Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo