Kreativní slovník

První obrázkový slovník v souvislostech pro děti a dospělé

Tvoříme ,,slovní mapy" ve kterých mohou děti i dospělí vidět slovíčka pěkně v kontextu i s obrázky, aby si je mohli lépe zapamatovat a uvědomit si, v jaké situaci je mají použít. Naše mapy výborně pomáhají i dětem s SPU (Specifické poruchy učení.)

Upravit údaje
Je toto moje firma?
  • Baráky 360
  • Bzenec
  • 696 81
  • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

*
*
*
*
*
0 hodnocení
Ohodnotit

Více informací

Slovní mapy nejen pro studenty a učitele

Jmenujeme se Tomáš Bednář a Suzannah Gearing, jsme česko-britská rodina a vytvořili jsme projekt Kreativní slovník, neboli Vocabulary Maps, který má nabídnout  dětem a učitelům zcela novou, kreativní a zábavnou pomůcku na výuku cizích slovíček.

Jelikož vědci ve svých průzkumech zjistili, že nejsilnějším faktorem, který ovlivňuje to, co si pamatujeme je logika (souvislost) a nejdůležitějším faktorem, který ovlivňuje proces zapamatování je vizualizace (představivost). Navrhli jsme jednoduché řešení a to “slovní mapy”, ve kterých najdete slovní zásobu na dané téma v souvislostech (logika) a s obrázkem u každého slovíčka (vizualizace).

V čem je kreativní slovník jiný?

Nenuťme naše děti, aby se učili slovíčka z nekonečných černo-bílých abecedních seznamů, které nemají žádnou logiku a ještě jsou bez obrázků! Námi vytvořený kreativní slovník obsahuje přes 2000 slovíček a je určený pro rodiče s dětmi 3-11 let. Aktuálně tvoříme kreativní slovník v angličtině, němčině, češtině a španělštině.

Celý koncept jsme testovali 3 měsíce v 70 školách a 60 rodinách v ČR a SK. Mezi testujícími byli i děti s SPU.

Více informací ZDE

Zde je několik málo názorů z testování:

  • Výborná orientace, mapy jsou snadno zapamatovatelné, obrázek vyjádřil přesnost výrazu. Helena Darebná (rodič)

  • Jsem nadšená, krásně uceleně jsme probrali slovíčka z jedné oblasti, možnost pobavit se o tématu. Kateřina Šrámková (rodič)

  • Jsem spokojená, studenti si zábavnou formou procvičili a doplnili slovní zásobu k daným tématům. Michaela Hánová (učitelka)

  • Jsem spokojená, studenti si zábavnou formou procvičili a doplnili slovní zásobu k daným tématům. Petr Kalus (učitel)

Všechny sekce
Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo