Základní umělecká škola Olomouc - Výtvarná výchova

Umělecká škola s více než 55-letou tradicí

Výtvarná výchova pro žáky od 5-18 let, pro žáky nad 12 let možnost volby studijního zaměření – studijní kresba a malba, malba, fotografie, keramika, textilní tvorba, dřevěná plastika a multimediální tvorba. Kurzy malby a kurzy fotografie pro pracující.

  • Pionýrská 508/4
  • Olomouc - Nová Ulice
  • 779 00
  • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

*
*
*
*
*
0 hodnocení
Ohodnotit

Více informací

Naše škola, dříve nazývaná „liduška“ „lidovka“ nebo „lidová škola umění“ Olomouc má již více než 50-letou tradici.

Struktura studia

Výuka probíhá od 5 let věku, kam lze výjimečně zařadit i žáky mladší, pro žáky od 7 let věku a pro žáky od 14 let věku. Dle osobního zaměření si starší, zkušenější,žáci mohou volit přestup do programu studijních zaměření Studijní kresba a malba, Malba, Multimédia, Keramika, Textilní tvorba, Fotografie, Dřevěná plastika.

Pro zájemce z řad pracujících škola pořádá Kurzy malby a kurzy fotografie, v případě většího počtu zájemců je škola připravena otevřít kurz i jiného studijního zaměření.

Škola pořádá pro své žáky a studenty zájezdy na výstavy do významných galerií v Brně, Vídni, Praze, návštěvy středních a vysokých uměleckých škol, plenéry v přírodě, které napomáhají utvářet výtvarný názor na současné dění na umělecké scéně, seznamují žáky s dějinami umění, formují jejich vztah ke kulturnímu dědictví.

Žáci jsou ke studiu na VO ZUŠ přijímáni na základě ověření předpokladů ke studiu (5 - 7 letí), žáci 8 - 13 letí talentovými zkouškami. Výuka probíhá 1x týdně v bloku tří vyučovacích hodin.

Podmínkou vzdělávání ve VO ZUŠ je zájem o výtvarné aktivity a odpovídající schopnosti dítěte, které mu umožňují plnit program učebních osnov, schválených MŠMT pod č.j. 2002-22 s platností od 1. 9. 2002 a Školního vzdělávacího programu ZUŠ Miloslava Stibora s platností od 1. 9. 2012.

Virtuální prohlídka školy a okolí

Přihláška ke studiu

Aktuality

Napište nám

Povinná pole

Vyplněním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem zodpovězení mého dotazu. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů naleznete zde.
Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo