Národní ústav lidové kultury (Strážnice)

Národní ústav lidové kultury je výzkumnou organizací, jejímž hlavním účelem je provádět základní výzkum, aplikovaný výzkum nebo experimentální vývoj a šířit jejich výsledky prostřednictvím výuky, publikování nebo převodu technologií.

Podle Zřizovací listiny patří mezi základní úkoly ústavu mj. provádění výzkumu kulturního dědictví v oboru tradiční a lidové kultury, zpracování získaných dokladů, jejich uchovávání, zpracování, zveřejňování, organizování folklorních a vzdělávacích akcí, poskytování poradenských a informačních služeb pro všechny druhy folklorních aktivit v České republice.

NÚLK sídlí ve Strážnici a spravuje celkem 45 ha zeleně a 99 objektů, z nichž je 7 památkově chráněných - jedná se o budovu zámku, zámecký park, Černou bránu, budovu bývalého pivovaru - vstupní areál do Muzea vesnice jihovýchodní Moravy, objekt hájenky a dvě kapličky.

NÚLK je významnou institucí českého státu, jejíž činnost v oboru péče o tradiční lidovou kulturu a její uchovávání je nezastupitelná.


Kontaktní osoby:
PhDr. Jan Krist – ředitel NÚLK ve Strážnici
Tel. +420 518 306 610
Fax +420 518 306 615
E-mail jan.krist@nulk.cz

Mgr. Martin Šimša, Ph.D. – zástupce ředitele NÚLK
Tel. +420 518 306 650
Fax +420 518 306 615
E-mail martin.simsa@nulk.cz

Je toto moje firma?
  • Zámek 672
  • Strážnice
  • Jihomoravský kraj
  • 696 62
  • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

*
*
*
*
*
0 hodnocení
Ohodnotit

Napište nám

Povinná pole

Vyplněním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem zodpovězení mého dotazu. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů naleznete zde.

Powered by

Všechny sekce
Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo