Mateřská škola Semínko, o.p.s. - Soukromá školka Praha

Co je v dětství zaseto, to poroste

Mateřská škola Semínko, jejíž součástí jsou i lesní třídy, je v ČR jedinečná. Je to ekologická mateřská škola, která se nachází v krásném a klidném prostředí Toulcova dvora s farmou hospodářských zvířat a rozlehlým přírodním areálem.

 • Kubatova 32/1
 • Praha 10 - Hostivař
 • 102 00
 • METREM ze stanice metra Skalka (trasa A), nebo Opatov (trasa C), autobusem č. 177 na zastávku Toulcův dvůr, kde vystoupíte přímo u naší branky. TRAMVAJÍ č. 22, 26 na zastávku Na Groši. Pojedete-li směrem z centra, vystoupíte těsně za křižovatkou, vrátíte se, přejdete ulici Pražská a podél ní se dáte doleva. Po 50 metrech zahnete dolů do uličky napravo, přejdete lávku přes Botič, kolem základní školy a za ní doprava do kopce po schodech. Přístup s kočárkem je dlážděnou uličkou vlevo do prudšího kopce mezi domky a pak ostře doprava po silnici.
 • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

Více informací

Mateřská škola Semínko

V naší mateřské školce Semínko se pořád něco děje. Objevujeme, zkoumáme, tvoříme, zpíváme…Co jsme zažili dnes? Nebylo to třeba pozorování překrásně barevných motýlů líhnoucích se z kukly na svět? Podívejte se se na naše aktuality.

Nabízíme docházku do 4 tříd, z toho 2 třídy jsou třídy lesní. U všech tříd klademe důraz na harmonický rozvoj osobnosti dítěte a také na pravidelný pobyt venku. Kvalifikovaní učitelé vedou děti během roku k šetrnému přístupu ke svému okolí a úctě k lidem, zvířatům a přírodě, k přiměřené soběstačnosti i aktivní činnosti. Kamarádi, jak dětem paní učitelky říkají, se hravě se seznamují s principy trvale udržitelného rozvoje a zásadami ekologické výchovy.

Nabízíme pestrou škálu tvořivých činností a aktivit pro děti. Děti v Semínku jsou v pravidelném a přímém kontaktu se zvířaty a to buď ve školce (pakobylky, rybičky či canisterapeutický pes bordercolie Dora) nebo na farmě Toulcova dvora. Seznamují se s lidovými tradicemi, zvyky či původními řemesly. K dispozici jsou dětem dřevěné hračky, didaktické pomůcky i badatelna plná vábniček, dalekohledů, mikroskopů a dalších pomůcek. Během školního roku se děti účastní mnoha akcí - přednášky, divadelní představení, výlety, výstavy. V rámci školky rovněž funguje řada kroužků: hra na flétnu a dechová cvičení, jóga, zahradnický kroužek aj.

Naši školku objevíte v bývalé stodole Toulcova dvora, kde se přes příjemný interiér a širokou terasu dostanete na rozsáhlou školní zahradu s členitým terénem, která získala v roce 2015 certifikát Přírodní zahrada. Momentálně na ni probíhá projekt Malý zahradník a byly na ni nainstalovány nové herní prvky demonstrující různé druhy obnovitelných zdrojů energie. Na děti z lesní školky čeká v areálu Toulcova dvora maringotka.

Přímo v budově se nachází naše vlastní školní jídelna, kde vaříme převážně z čerstvých surovin a BIO potravin. V roce 2017 jsme byli oceněni stříbrnou medailí v projektu Skutečně zdravá škola.

Spolupráce s rodiči je pro nás cenná a vítaná, dostali jsme ocenění Rodiče vítáni. Pořádáme školní slavnosti a společné brigády jako prostor pro setkání rodičů, dětí a zaměstnanců Semínka. Rodičům jsou o veškerém dění informováni formou e-mailů, newsletterů, denně aktualizovaných nástěnek, ale hlavně se snažíme o osobní přístup, řešící individuální potřeby každého dítěte. Chtěli bychom také upozornit na skutečnost, že jsme akreditovanou školku zapsanou v rejstříku MŠMT, rodiče mohou využít výhodu dle zákona o dani příjmu a uplatnit si odpočet ve výši minimální mzdy (částka se pohybuje kolem 8 000 Kč za plnou docházku).

Budeme se na Vás těšit v Semínku.

 

 

Podívejte se na naše video

Otevírací doba

 • Po 7:0016:45
 • Út 7:0016:45
 • St 7:0016:45
 • Čt 7:0016:45
 • 7:0016:45
 • Máme právě otevřeno

Novinky

 • 18.5.2017

  Sledujte novinky na webových stránkách Mateřské školky Semínko: http://www.toulcuvdvur.cz/vzdelavani/materska-skola/aktuality

Napište nám

Povinná pole

Vyplněním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem zodpovězení mého dotazu. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů naleznete zde.
Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo