Bio nebio, s.r.o. (Bavoryně - Průmyslová zóna)

Když chcete jíst, ne konzumovat.

Bio i nebio potraviny prodáváme již téměř patnáct let. Pod vlastní značkou nabízíme např. české bio sušenky a krekry, přírodní sladidla jako javorový sirup či sirup z agáve, sušené ovoce, ořechy, semínka atd. Zastupujeme i některé prémiové bio značky na českém trhu, například RAPUNZEL či VIVANI.

Upravit údaje
Je toto moje firma?
tel:
+420 311 532 039
fax:
+420 226 015 743
e-mail:
info@bionebio.cz
web:
www.bionebio.cz
facebook:
www.facebook.com/bionebio
  • Průmyslová zóna 103
  • 267 51 Bavoryně
  • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

*
*
*
*
*
0 hodnocení
Ohodnotit

Více informací

Co prodáváme?

Především to, co sami jíme. Naší první položkou byl hnědý třtinový cukr, který nám tehdy v sortimentu českých obchodů chyběl. Postupně jsme přidávali další dobroty v biokvalitě - různé oříšky, semínka, javorový sirup, melasu... Na německém veletrhu biopotravin Biofach jsme ochutnali čokolády značky RAPUNZEL, které nás okouzlily. A aniž bychom tušili, že RAPUNZEL je největší německý výrobce biopotravin, hrdě jsme jim nabídli své distributorské kapacity firmičky o dvou lidech. Kupodivu to s námi tehdy RAPUNZEL zkusil a v současnosti snědí Češi každý měsíc za 2 miliony korun dobrot této značky. Náš sortiment je však daleko širší. Zamilovali jsme se do bio čokolád, a tak kromě značky RAPUNZEL prodáváme také německou VIVANI, francouzskou KAOKA a posledním přírůstkem je ANANDA vyráběná v Ekvádoru. Chuť na poctivé mléko ve skle s čepičkou smetany a vonící žluté máslo z čerstvé smetany nás dovedla k německé společnosti s chytlavým názvem Berchtesgadener Land Molkerei. A v neposlední řadě musíme zmínit i italskou kávu Dicaf, která vsadila na kvalitu obsahu místo na design obalu. Z bílých sáčků s černými nápisy se na nás nekření žádný nadšený pěstitel kávových bobů, který by spotřebitele lákal ke koupi. Ale protože nám Dicaf chutná už přes deset let, tak se ho nevzdáme.

A je všechno z dovozu?

Rozhodně ne. Je jasné, že cukrovou třtinu, ananas nebo kešu ořechy sedlák z Moravy nevypěstuje ani pod vlivem pozitivních afirmací. V našem sortimentu je řada exotických potravin a necháváme spotřebiteli právo volby, zda je chce kupovat. Pokud se však jedná o suroviny, které lze vypěstovat v Evropě, snažíme se o lokální původ. Příkladem mohou být naše sušenky a krekry, které pečeme z mouky z Pro-Bio mlýna. Naše dýňová semínka pocházejí z jižní Moravy, i když čínská by se nejspíš díky nízké ceně prodávala daleko lépe. Pod pojmem lokální si však nepředstavujeme striktně české. Pivo Schremser vyrábí pan Trojan v Německu asi 10 kilometrů od českých hranic. Rodina Trojanů sice pochází původně z Čech, ale pan Trojan umí česky jen asi tři slova. Nicméně třeba jeho báječné žitné pivo mluví samo za sebe.

Jak poznám, odkud co je?

Jednoduše, na výrobcích značky bio*nebio je uvedena země původu. Pokud je potravina nezpracovaná (třeba sušené ovoce), pak se jedná o zemi, kde byla potravina i vypěstovaná. Pokud má potravina více složek, pak je uvedena země výroby. U českých výrobků z českých surovin je pak uvedeno procento surovin vypěstovaných v ČR. Tento údaj naleznete pod logem ČESKÉ BIO. Těší nás, že podíl českých potravin z českých surovin v našem sortimentu roste. V minulosti jsme například používali ovesné vločky z německého obilí, protože české ovesné bio vločky obsahovaly hodně plev a nebyly dostatečně kvalitní. Nyní už můžeme používat výborné vločky z českého ovsa z Bílého mlýna a veškeré naše müsli směsi je obsahují.

Proč zrovna biopotraviny?

Je spousta důvodů, proč jíst biopotraviny (stejně jako je spousta důvodů proti). Zamlouvá se nám pěstování plodin bez zbytečné chemie, ohleduplné k životnímu prostředí, k lidem na poli, kteří nejsou vystaveni pesticidům, k vodě, kterou pak všichni pijeme. Věříme, že není nutné používat při výrobě potravin desítky Éček jen proto, aby vzhledem a chutí připomínaly jídlo. Věříme vědcům, když o řadě pesticidů používaných v zemědělství tvrdí, že mají toxické účinky na člověka i v malém množství a zároveň věříme studiím, které opakovaně prokazují řádově nižší obsahy těchto látek v biopotravinách. A nejvíc věříme svým smyslům – chuti a čichu. Bio čokoládová pomazánka Samba obsahuje 45 % lískových oříšků a nemusíte ji sníst plnou skleničku na posezení. A jeden balíček pomalu sušených těstovin z bronzových forem RAPUNZEL z italské špaldy bychom nevyměnili za plný vozík laciných těstovin v akci za 6,90. Naše nabídka je určena lidem, jako jsme my. Těm, kteří chtějí jíst, ne konzumovat.

Otevírací doba

  • Po 7:0015:00
  • Út 7:0015:00
  • St 7:0015:00
  • Čt 7:0015:00
  • 7:0015:00
  • Máme právě otevřeno

Produkty

zobrazit celou nabídku
Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo