AMTECO - Průmyslové váhy Brno

Lepší, než desetkrát říct je jednou ukázat

Společnost AMTECO spol. s.r.o. vznikla v roce 1992. Hlavním zaměřením jsou dodávky zařízení pro průmysl. Jde zejména o průmyslové váhy, dávkování a navažování sypkých materiálů a pneumatické dopravní systémy. Zařízení jsou dodávána "na míru" a je proto možné se přizpůsobit požadavkům zákazníka.

  • Křídlovická 465/2a
  • Brno - Staré Brno
  • 603 00
  • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

*
*
*
*
*
0 hodnocení
Ohodnotit

Více informací

Průmyslové váhy a dávkovací systémy

Od svého vzniku jsme se zaměřili na dodávky zařízení pro manipulaci s práškovými, zrnitými a granulovanými materiály. Vyvinuli jsme robustní otěruvzdorné rotační podavače pro dopravu popílků, jak ložových tak úletových. V kombinaci s kontinuálními průtokovými vahami jsou používány například v elektrárnách pro přípravu stabilizovaných směsí při odpopelnění uhelných elektráren, pro přesné hmotnostní plnění autocisteren a vagonů, kontrolu množství uhelného prachu před hořáky v kotelnách a pod. Tato technologická sestava je rovněž použitelná, vzhledem ke své prachotěsnosti, všude tam, kde je potřeba průběžně vážit zrnité materiály do 5 mm. Samostatně jsou průtokové průmyslové váhy (vážní lžičky) používány pro materiály do zrnitosti 20 mm.

Od roku 1996 byla činnost firmy zaměřena především na vývoj a výrobu pneumatických doprav, dodávky posunovacích zařízení pro železniční vlečky, uplatňujících se zejména v provozech nakládky ve štěrkovnách a vápenkách. Jedná se o bezposádkové, elektricky poháněné, dálkově ovládané vozidlo pro potahování nakládaného vlaku pod plnícími místy s délkou pojezdu do 250 m. Dodáváme rovněž komplexní technologické linky, vážící pásové podavače a speciální vyprazdňovače big-bagů umožňující svou konstrukcí úplné vyprázdnění big bagu .

Po roce 2000 jsme rozšířili aktivity v oblasti pneumatické dopravy na vývoj a výrobu zařízení pro hmotnostní dávkování barevných práškových pigmentů na principu pneumatické přepravy navážené dávky do míchačky, pro betonárny a výrobny betonových výrobků (dlažba, střešní krytina ap.).

Ve výrobním programu máme také těsné oddělovací dvouklapky, speciální mikrodávkovače vlastní konstrukce určené pro kontinuální podávání malého množství práškového materiálu jako přísady do kontinuálních technologických procesů (např.úpravny vody, cukrovarnictví). Speciální částí výrobního programu jsou navažovací zařízení pro materiály s extrémně malou objemovou hmotností, například vláknitá bavlna nebo bramborové lupínky.

Napište nám

Povinná pole

Vyplněním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem zodpovězení mého dotazu. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů naleznete zde.
Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo