Střední průmyslová škola stavební Mělník

Denní studium v oboru stavebnictví

Nabízíme vám vzdělání v oboru Stavebnictví se zaměřením: Pozemní stavitelství, Stavitelství a architektonická tvorba. Naši absolventi opouští školu připraveni na další studium i na vykonávání dané profese.

  • Českobratrská 386/54
  • Mělník
  • 276 01
  • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

*
*
*
*
*
0 hodnocení
Ohodnotit

Více informací

Historie školy

Škola byla založena v roce 1953, kdy do ní k 1. září přešlo 28 žáků z technické školy v Mladé Boleslavi. V té době škola nebyla dostatečně vybavená, měla pouze 4 učebny, sborovnu, ředitelnu a kancelář, chyběla tělocvična a domov mládeže.

V roce 1954 se škola rozšířila a kromě čtyřletého denního studia mohli žáci navštěvovat večerní studium dvouletého, tříletého a pětiletého se zaměřením na stavebnictví, chemii, strojírenství, ekonomiku a elektrotechniku.

V 60. letech se díky pomoci studentů přistavilo boční křídlo, zde po té vznikly prostory technického zázemí a rýsovny. V podkroví školy byli ubytováni studenti ze vzdálenějších lokalit.

Až v roce 1973 byl postaven domov mládeže, který se nachází v parku Na Polabí. Tělocvična stojí v těsné blízkosti domova mládeže a slouží žákům i veřejnosti od roku 1963.

Díky zaměření studentů v oboru stavebnictví se žáci v rámci praxe podíleli na výstavbě a dostavbě všech budov školy. Vybrat si žáci mohou ze dvou zaměření, a to buď Pozemní stavitelství nebo Stavitelství a architektonická tvorba.

Zajímavost, kterou škola nese, je kronika. V kronice najdete informace od založení školy až po současnost.

Napište nám

Povinná pole

Vyplněním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem zodpovězení mého dotazu. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů naleznete zde.
Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo