BORGATA s.r.o. - pyrotechnický průzkum Praha

Pyrotechnický průzkum a odminování Borgata

Pyrotechnický průzkum a odminování jsou službami, na které se specializuje naše společnost BORGATA s.r.o. Pyrotechnické průzkumy, při kterých je detekována nevybuchlá munice provádíme na území celé ČR. Dále zpracováváme znalecké posudky z pyrotechniky a zajišťujeme prodej a servis detektorů kovů.

Upravit údaje
Je toto moje firma?
 • Faltysova 1497/10
 • Praha 5 - Zbraslav
 • 156 00
 • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

*
*
*
*
*
0 hodnocení
Ohodnotit

Více informací

Pyrotechnický průzkum


Znalecké posudky z pyrotechniky

Posudky vypracovává Doc. Dr. Ing. Jiří CHLÁDEK, znalec v oboru "Střelivo a výbušniny" se specializací na výbušniny, pyrotechniku a ohňostroje. Vzhledem k odpovídajícímu vzdělání v oboru, 35ti-leté praxi a více jak 270 úspěšně vypracovaným posudkům, je vysoká pravděpodobnost, že takto vypracovaný posudek ochrání oprávněné zájmy objednatele.

Pyrotechnický průzkum

Pyrotechnický průzkum a odminování jsou hlavním předmětem podnikání společnosti BORGATA  s.r.o. Pyrotechnické průzkumy jsou stále častěji poptávány investory a stavebními organizacemi při zakládání staveb, v místech válečných operací nebo v bývalých výcvikových prostorech. Pyrotechnické práce provádíme na terénu, ve vodě i ve vypuštěných rybnících. Je-li to výhodné, lze  nevybuchlou munici vyhledat i pod vodou, kdy práce provádí pyrotechnik - potápěč. Zvláštní pozornost je věnována lokalitám, které byly cílem bombardování. Vyhledání a detekce leteckých pum, lidově označovaných jako letecká bomba se provádí pomocí magnetometru. Při pyrotechnických průzkumech využíváme magnetometr EL 1303 D2 německé firmy Vallon GbmH. Tento magnetometr je standardně používán armádami NATO k detekci nevybuchlé munice a zejména leteckých pum. Magnetometr lze využít i k detekci ostatních ferromagnetických objektů, např. havarovaných letadel a ostatní "pohřbené" techniky, ocelových nebo železobetonových potrubí a podzemních železobetonových stavebních objektů bunkrového typu.

V rámci pyrotechnických průzkumů provádíme:

 • Plošný pyrotechnický průzkum (někdy též celoplošný), který je prováděn na celé zkoumané ploše.
 • Hloubkový pyrotechnický průzkum je prováděn při hloubkovém zakládání staveb, v místech výkopů pro inženýrské sítě a na plochách, které byly bombardovány. Hloubkový pyrotechnický průzkum se zpravidla provádí pomocí magnetometrů.
 • Pyrotechnické průzkumy ve vodě a pod vodou jsou prováděny v souvislostí s opravou břehů nebo čištění koryta potoků a řek. Další zájmovou lokalitou bývají říční koryta a přilehlé břehy pod mosty a v jejich okolí. Tyto oblasti jsou zkoumány v souvislosti s opravami říčních koryt nebo mostů. Pracovní postupy i detektory se volí zejména s ohledem na hloubku vody.
 • Pyrotechnický průzkum vypuštěných rybníků zajišťuje bezpečnost těžby sedimentů.
 • Pyrotechnická asanace VVP je označení pro pyrotechnické průzkumy bývalých vojenských výcvikových prostorů. Slouží k "polidštění" území v minulosti využívané armádou a k detekci nevybuchlé munice a jejímu odstranění z terénu. Na těchto plochách pyrotechnici často asistují ekologickým firmám při likvidaci starých ekologických zátěží.

Pyrotechnici naší společnosti pyrotechnicky prozkoumali a vyčistily více jak 2.350 ha zkoumaných ploch.

Detektory kovů - prodej a servis

Našim zákazníkům nabízíme detektory kovů dvou základních kategorií. Jedná se o detektory kategorie NON-MILITARY – výrobky firmy Whites Electronics, které jsou ve výbavě armády a policie od 90. let a využívají je i některé soukromé firmy specializované na pyrotechnické průzkumy.

Jedná se především o modely:

Z kategorie MILITARY standard nabízíme vybrané detektory firmy Vallon GmbH. Jedná se zejména o magnetometry určené pro detekci leteckých pum a hluboce uložené dělostřelecké munice. K přednostem magnetometrů patří zejména velký hloubkový dosah a dále i možnost zpracovávat výstupy z měření ve formátu map.

V případě požadavku na detekci i barevných kovů ve velkých hloubkách, lze využít detektor kovů s velkorozměrovou rámovou cívkou. Jedná se o model VMX 10, který se skládá s elektronické jednotky a stavebnicové rámové cívky. Stavebnice umožňuje operátorovi přímo v terénu postavit cívku o rozměrech 1 x 1m, 2 x 1m nebo 2 x 2 m. S tímto detektorem lze předměty z barevných kovů detekovat v hloubkách přesahujících i 3m.

 • magnetometry
 • VMX 10

Otevírací doba

 • Non-stop
 • Máme právě otevřeno

 • Po tel. dohodě kdykoli!

Napište nám

Povinná pole

Vyplněním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem zodpovězení mého dotazu. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů naleznete zde.
Všechny sekce
Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo