Krematorium zvířat Brno, s.r.o.

Individuální kremace zvířat

Zvířecí krematorium nabízí individuální transport zvířete, uložení v chladícím zařízení do doby kremace, symbolické rozloučení, vlastní individuální kremaci, výdej ostatků v urničce nebo rozptyl či vsyp ostatků na loučce.

  • Tovární 815/11a
  • Brno - Chrlice
  • 643 00
  • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

*
*
*
*
*
0 hodnocení
Ohodnotit

Více informací

Krematorium zvířat

Sami jsme hrdí majitelé domácích mazlíčků a zvířata bereme jako členy rodiny. Proto si myslíme, že je důležité se i s nimi po smrti důstojně rozloučit. Krematorium zvířat Brno je první zařízení tohoto typu u nás. Provádíme pouze individuální kremace domácích zvířátek.

Mezi naše služby patří také individuální transport zvířátek k nám do krematoria. V případě potřeby se lze domluvit na převzetí zvířete a uložení v chladícího boxu do doby kremace i mimo pracovní dobu. Těsně před kremací máte ještě možnost se rozloučit se svým zvířecím kamarádem a po kremaci si od nás rovnou odnést urničku s jeho ostatky.

Kremace probíhají ve všední den od pondělí do pátku od 8hod do 17hod a řídí se dle objednávek.

Bezprostředně po kremaci jsou ostatky vloženy do urničky, dle vašeho výběru. V případě, že se již nebudete chtít před kremací symbolicky rozloučit, bude individuální kremace provedena dle domluvy ve stanoveném čase bez vaší přítomnosti a vy si pak můžete urničku přijít vyzvednout v pracovní době krematoria zvířat.

Urničku lze zaslat i na dobírku. Platbu za naše služby přijímáme v hotovosti i kartou. Platba probíhá až při převzetí urny.

Mezi naše doplňkové služby patří vytvoření videozáznamu nebo pořízení digitálních fotografií ze symbolického rozloučení a vlastní individuální kremace. Provádíme také rozptyl či vsyp ostatků na naší rozptylové loučce.

Kvalita služeb ve zvířecím pohřebnictví

V roce 2017 vznikla Asociace zvířecího pohřebnictví jako spolek, který sdružuje subjekty zabývající se problematikou pohřbívání domácích mazlíčků. Obor zvířecí pohřebnictví se velmi dynamicky rozvíjí, ale česká legislativa zatím není na tento obor příliš připravena. Kvalita jednotlivých zařízení se tak velmi liší. Asociace zvířecího pohřebnictví pak sdružuje ty subjekty, které dodržují rozsáhlý etický a organizační kodex a zajišťují vysokou kvalitu svých služeb.

Před návštěvou je důležité si uvědomit, jakým zázemím, historií a referencemi dané krematorium či hřbitov disponuje. Není proto možné, aby Vám například krematorium zvířat dopředu nesdělilo termín kremace, či Vám neumožnilo Vaši osobní přítomnost při samotném žehu. Samotná kremace pak trvá přibližně hodinu a půl, výrazně odlišné časy nejsou příliš důvěryhodné. U zvířecích hřbitovů je pak nasnadě velmi dbát na zkušenosti stávajících klientů a na to, jestli jste schopni se na uvedené telefonní číslo dovolat i v pozdních hodinách. Například zakládající členové asociace, Krematorium zvířat Praha a Krematorium zvířat Brno jsou k dispozici i o víkendech a svátcích. Umožňují buď bezplatnou osobní účast při kremaci, nebo bezplatný videozáznam z kremace zvířete. Před návštěvou krematoria či hřbitova se neváhejte zeptat na zkušenosti jiných klientů, ptejte se na zázemí, na historii, zda je možné svého domácího mazlíčka uložit i o víkendu a zda je dané zařízení členem asociace. Pokud ano, máte jistotu, že za své peníze dostanete kvalitní službu s pietním přístupem.

Otevírací doba

  • Po 8:0017:00
  • Út 8:0017:00
  • St 8:0017:00
  • Čt 8:0017:00
  • 8:0017:00
  • Máme právě otevřeno

Napište nám

Povinná pole

Vyplněním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem zodpovězení mého dotazu. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů naleznete zde.
Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo