Kamenoprůmysl Plzeň, s. r.o. (Plzeň - Červený Hrádek)

Ve více než dvacetileté praxi naší společnosti Kamenoprůmysl Plzeň spol. s r.o. jsme nabyli zkušeností, které dnes, kdy služby jsou nabízeny všemi a všude, mají svojí váhu.

Upravit údaje
Je toto moje firma?
tel:
+420 377 464 321
fax:
+420 377 460 343
e-mail:
info@kamenoprumysl.cz
web:
www.kamenoprumysl.cz
  • Červenohrádecká 23/64
  • Plzeň - Červený Hrádek
  • 312 00
  • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

*
*
*
*
*
0 hodnocení
Ohodnotit

Více informací

  • Interiérové prvky z mramorů a žul
  • Stavební kamenické konstrukce
  • Repase a restaurování stávajících konstrukcí z přírodního kamene
  • Pomníky
  • Kameny

Kamenické řemeslo je v podstatě konzervativní. Pomníky, náhrobní desky, epitafní a nápisové desky, hrobky i hroby pro čtyřnohé miláčky zhotovovali z ušlechtilého kamene již Egypťané a staří Řekové. Schodiště, podesty, parapety a sokly budov do žuly, mramorů a pískovců oblékali v podobě obkladů stavitelé od renesance. Koupelny, jejichž stěny a dlažby zdobí onyxy, vápence a vzácné druhy mramorů, se ze zámeckých sídel rozšířily i do dnešních hotelů. Venkovní dlažby z přírodních kamenů všech druhů, povrchů a formátů jsou ozdobou nejen historických náměstí, ale i reprezentativních sídel. Dlažby z Trentinského porfýru, ze žulových kostek i mramorové mozaiky nechybí v realizacích architektů posledních dvou století.

V posledních dekádách se kamenické práce stávají subtilnější. Kamenné desky o tloušťce 20 a 30 mm, řezané z bloků žul, mramorů a dalších hornin ( „slabs“ ), se stávají hlavním polotovarem pro kamenickou výrobu. Fasády z travertinových a žulových desek, dlažby z mramorů, tefritů, čediče, břidlice, masivní práce z opuk, pískovců a vápenců jsou součástí dnešní architektury.

Všechny tyto stavebně technické prvky z přírodního kamene, které do záběru kamenické firmy patří, dokážeme nabídnout.

Exteriérové dlažby, schodiště, obklady soklů a fasád navrhneme v klasickém spárořezu – atypické rozměry prvků, individuálně zhotovené povrchy ( leštěné, broušené, tryskané, patinované a další) nebo v ekonomických standardních formátech. Do venkovních prostor rovněž patří krby a ohniště – včetně grilovacích či pečících desek ( lávový kámen) či dekorační solitérní prvky, fontány či kašny z kamene. Bazén s kamenným lemem je prakticky i výtvarně povýšen o kategorii výš.

Práce v interiéru žádají navíc zvláštní pohled na protiskluzná opatření u schodů a dlažeb. Také okenní parapety a kuchyňské desky je nutno volit s ohledem na nasákavost materiálů – horniny vyvřelé s malou, nebo téměř žádnou nasákavostí – žuly, porfýry, stenity a granodiority – jsou výrazně vhodnější než vápence, mramory či travertiny.

Napište nám

Povinná pole

Všechny sekce
Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo