ENERGETIKA TŘINEC, a.s. (Třinec)

Výroba, rozvod a prodej elektrické energie, horké vody, technologické páry, dmýchaného a stlačeného vzduchu, provozní, koupelenské a pitné vody. Distribuce a úprava topných plynů získávaných jako vedlejší produkt při hutní výrobě a také zemního plynu.Vodní a vzduchové hospodářství
Středisko vodní hospodářství provozuje čtyři vodárny, které dodávají provozní vodu pro technologické potřeby TŽ. Voda je odebírána ze dvou nezávislých zdrojů, a to z toku řeky Olše a přiváděčem z Těrlické přehrady. Středisko zajišťuje pro celý areál TŽ rovněž dodávku pitné a koupelenské vody. Pitná voda je nakupována od SmVaK, koupelenská voda je upravována v TŽ. Středisko vodní hospodářství provozuje kanalizační řády odpadních a splaškových vod.
Výpustní objekty odpadních vod do toku řeky Olše jsou vybaveny záchytnými jímkami, z kterých jsou odpadní vody přečerpávány do koncové čistírny odpadních vod.
Středisko vzduchového hospodářství zajišťuje výrobu a dodávku stlačeného vzduchu pro TŽ v průměrném množství 50 000 m3n/h.
Plynové hospodářství
Středisko plynové hospodářství zajišťuje distribuci, úpravu a skladování topných plynů vyráběných na agregátech TŽ, tj. vysokopecního, koksárenského a konvertorového plynu.
Zároveň zajišťuje nákup a distribuci zemního plynu. Směsné stanice topných plynů zabezpečují míchání hutních topných plynů pro zásobování TŽ, především válcoven. Řízení plynové sítě zabezpečuje plynový dispečink ET.
Úsek rozmrazovny zajišťuje v zimním období rozmrazování uhlí pro teplárnu E3, koksovnu a aglomeraci TŽ.
Středisko také provozuje ústřední sklad topných olejů, který má kapacitu 34 000 m3 a je vybaven čističkou odpadních vod.
Tepelné hospodářství
Tepelné hospodářství zabezpečuje dodávky tepla v horké vodě pro celý areál TŽ i město Třinec a okolí v ročním objemu cca 1 600 TJ. Teplo se vyrábí na teplárnách E2, E3 a dvou spalinových kotlech. Tento úsek provozuje více než 480 výměníkových a 160 regulačních stanic tepla, jejichž prostřednictvím je zabezpečena komplexní dodávka tepla od výrobce až po konečného odběratele.

Je toto moje firma?
  • Průmyslová 1024
  • Třinec
  • Moravskoslezský kraj
  • 739 61
  • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

*
*
*
*
*
0 hodnocení
Ohodnotit

Informace

Platební metody:

  • Faktura

Více informací

Produkty: elektřina, teplo, dmýchaný a stlačený vzduch

Služby: výroba elektřiny, distribuce elektřiny, výroba tepelné energie, rozvod tepelné energie, distribuce plynu, obchod s plynem

Napište nám

Povinná pole

Rozšířené

Akční nabídka

Powered by

Všechny sekce
Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo