Město Dačice – dovolená na Vysočině

Užijte si dovolenou v České Kanadě

Co vám přinese dovolená na Vysočině? Především možnost objevovat zdejší magickou krajinu. Čekají na vás hluboké lesy plné lesních plodů i spousta zajímavých historických památek. Dovolená v České Kanadě vám otevře dveře k pěším, cyklistickým či lyžařským výletům po výjimečné okolní přírodě.

tel:
+420 384 401 211
fax:
+420 384 401 236
e-mail:
meu@dacice.cz
web:
www.dacice.cz
facebook:
facebook.com/mesto.dacice
  • Palackého nám. 1
  • Dačice - Dačice I
  • 380 01
  • mapa

Hodnocení

*
*
*
*
*
0 hodnocení
Ohodnotit

Více informací

Čeká na vás Vysočina a její lákavá tajemství

Kde si letos užijete své zasloužené volno? Není potřeba jezdit daleko – vynikající volbou je dovolená na Vysočině. Ocení ji všichni turisticky naladění lidé. Pěšky nebo na kole odhalíte tajemství života našich předků vepsaná do místní krajiny. Starobylé vodní mlýny i honosné zámky, prostá boží muka na poutních místech i působivé kostely a kláštery. Magické židovské hřbitovy. Atmosféra dávných časů na vás čeká skoro na každém kroku.

Okolí Dačic má mnoho co nabídnout

Vynikající základnou pro dovolenou na Vysočině je město Dačice, které vám otevře brány do oblasti Podyjí, České Kanady nebo Regionu Renesance.

Co nabízí bezprostřední okolí Dačic? V Kostelním Vydří můžete navštívit karmelitánský klášter, v Nové Říši zase klášter premonstrátů. Markvarec, Olšany a Velký Pěčín jsou známé svými židovskými hřbitovy. Patříte mezi milovníky starých technických objektů? Navštivte vodní pilu v Peníkově, bývalé železárny v Dolním Bolíkově nebo některý z mnoha mlýnů na Moravské Dyji. Byla by škoda vynechat renesanční městečko Slavonice, zříceninu hradu Landštejn a mnoho dalších turistických cílů.

V Dačicích najdete příjemné ubytování za dostupné ceny, nechybějí ani útulné hospůdky a restaurace s chutnou kuchyní. Připraveno je turistické infocentrum – místní ochotný personál vám dá zajímavé tipy na výlety po Vysočině. Dačice jsou nejen lákavým místem pro turisty, poskytují také lukrativní podnikatelské příležitosti.

Dovolená v České Kanadě – krásná příroda na dosah ruky

Milovníci klidné a nedotčené přírody rozhodně neprohloupí, když si zvolí za místo své dovolené Českou Kanadu. Zdejší hluboké lesy jsou plné borůvek a hub. Nechybějí prosluněné louky a nádherné rozhledy do krajiny. V letních parnech najdete příjemná místa ke koupání. Dovolenou v České Kanadě si skvěle užijí cyklisté, pěší výletníci i přívrženci běžeckého lyžování.

Otevírací doba

  • Po 8:0017:00
  • St 8:0017:00
  • 8:0014:00
  • Máme právě otevřeno

Napište nám

Povinná pole

Vyplněním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem zodpovězení mého dotazu. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů naleznete zde.
Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo