VÚVeL - Výzkumný ústav veterinárního lékařství Brno

Výzkumný ústav veterinárního lékařství

Výzkumný ústav veterinárního lékařství je jediným profesionálním výzkumným ústavem v České Republice zaměřeným na výzkum v oblasti veterinární medicíny s významným podílem aplikovaného výzkumu.

tel:
+420 533 331 111
fax:
+420 541 211 229
e-mail:
vri@vri.cz
web:
www.vri.cz/
youtube:
www.youtube.com
youtube:
www.youtube.com
  • Hudcova 296/70
  • Brno - Medlánky
  • 621 00
  • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

*
*
*
*
*
0 hodnocení
Ohodnotit

Více informací

Výzkumný ústav v Brně

Výzkumný ústav veterinárního lékařství byl založen roku 1955 v rámci Československé akademie zemědělských věd se sídlem v Brně. Výstavba areálu začala v roce 1958, při níž byly vybudovány 3 laboratorní pavilony s administrativní budovou, pokusnými stájemi, bytovými domy a dalšími objekty. V lednu 2007 se výzkumný ústav transformoval ve veřejnou výzkumnou instituci, jejímž zřizovatelem je Ministerstvo zemědělství ČR.

Vědecko-výzkumná činnost

V současnosti je VÚVeL jediným profesionálním výzkumným ústavem v ČR a jedním z mála v Evropě, jenž může díky své personální, metodické a přístrojové úrovni provádět nejnáročnější studie s proporcionálně vyrovnaným podílem základního a aplikovaného výzkumu. Studium je zaměřeno na všechny druhy hospodářských zvířat, přičemž důraz je kladen především na problematiku kontroly zdraví skotu, prasat a drůbeže. Pozornost je však věnována i dalším druhům zvířat.

Ústav má akreditovaná uživatelská zařízení pro výzkum na hospodářských i laboratorních zvířatech. Výzkumní pracovníci mají možnost provádět experimenty i v laboratoři s 3. stupněm biologické bezpečnosti, což je téměř nejvyšší míra technického zabezpečení pro práci s vysoce rizikovými mikroorganismy. VÚVeL také pečuje o sbírku patogenních mikroorganismů s takřka 600 kmeny virů a více než 1300 kmeny bakterií. Laboratoře na odděleních ústavu jsou vybaveny moderní přístrojovou technikou chromatografy s hmotnostními spektrometry, průtokovými cytometry, sekvenátory, mikroskopickou technikou, včetně transmisní a skenovací elektronové mikroskopie a možnosti in-vitro zobrazování živých organismů. Toto vybavení umožňuje provádění náročných studií v oblasti genomiky, proteomiky, lipidomiky a metabolomiky.

Na publikace v rámci vědecko-výzkumné činnosti našich pracovníků můžete nahlédnout zde.

Napište nám

Povinná pole

Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo