VÚVeL - Výzkumný ústav veterinárního lékařství Brno

Výzkumný ústav veterinárního lékařství

Výzkumný ústav veterinárního lékařství je jediným profesionálním výzkumným ústavem v ČR zaměřeným na výzkum v oblasti veterinární medicíny s významným podílem aplikovaného výzkumu.

tel:
+420 533 331 111
fax:
+420 541 211 229
e-mail:
vri@vri.cz
web:
www.vri.cz/
youtube:
www.youtube.com
youtube:
www.youtube.com
  • Hudcova 296/70
  • Brno - Medlánky
  • 621 00
  • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

*
*
*
*
*
0 hodnocení
Ohodnotit

Více informací

Výzkumný ústav v Brně

Výzkumný ústav veterinárního lékařství byl založen roku 1955 v rámci Československé akademie zemědělských věd se sídlem v Brně. Výstavba areálu začala v roce 1958, při níž byly vybudovány 3 laboratorní pavilony s administrativní budovou, pokusnými stájemi, bytovými domy a dalšími objekty. V lednu 2007 se výzkumný ústav transformoval ve veřejnou výzkumnou instituci, jejímž zřizovatelem je Ministerstvo zemědělství ČR.

V současné době je jediným výzkumným ústavem, který vlastní nadstandardní vybavení pro nejnáročnější studie všech hospodářských zvířat v ČR. Výzkum je zaměřen zejména na skoty, prasata a drůbež.

Vědecko-výzkumný ústav veterinárního lékařství

Ústav má zařízení pro výzkum na hospodářských i laboratorních zvířatech.Pracovníci mají možnost provádět experimenty v laboratoři s 3. stupněm biologické bezpečnosti, jedná o nejlepší zabezpečení pro práci s vysoce rizikovými mikroorganismy. VÚVeL vlastní také sbírku patogenních mikroorganismů s takřka 600 kmeny virů a více než 1300 kmeny bakterií. Laboratoře na odděleních ústavu jsou vybaveny moderní přístrojovou technikou – chromatografy s hmotnostními spektrometry, průtokovými cytometry, sekvenátory, mikroskopickou technikou, včetně transmisní a skenovací elektronové mikroskopie a možnosti in-vitro zobrazování živých organismů. Díky prestižnímu vybavení ústavu jsou pracovníci schopni provádět i náročnější studie.

Publikace

Napište nám

Povinná pole

Vyplněním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem zodpovězení mého dotazu. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů naleznete zde.
Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo