Elmaterm, s.r.o. (Liberec - Liberec VII-Horní Růžodol)

Elmaterm - topné kabely a tepelná čerpadla

Specializujeme se na prodej a montáž samoregulačních a odporových topných kabelů a topných rohoží vč. regulace.

Upravit údaje
Je toto moje firma?
tel:
+420 485 107 796
fax:
+420 485 107 796
e-mail:
info@elmaterm.cz
skype:
elmaterm
web:
www.elmaterm.cz
facebook:
facebook.com/Elmaterm
  • Dr. Milady Horákové 534/78
  • Liberec - Liberec VII-Horní Růžodol
  • 460 07
  • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

*
*
*
*
*
0 hodnocení
Ohodnotit

Více informací

Firma Elmaterm s.r.o. se zabývá prodejem a instalací topných systémů zajišťujících ochranu před sněhem ledem a zamrznutím okapů, potrubí, chodníků nájezdů apod.

V našem internetovém obchodě naleznete výrobky renomovaných světových i českých výrobců DEVI, HeatTrace, KDP.

Mezi nejprodávanější výrobky patří samoregulační topné kabely, odporové topné kabely, extra tenké dvoužílové topné rohože, teplovzdušné ventilátory s výkonem až do 21KW dále kotvící prvky pro fixaci topných kabelů na vyhřívané potrubí, do vyhřívaných okapů a svodů. Samoregulační topné kabely nabízíme v rozsahu topných výkonů od 10 - 100W/m s teplotní odolností až do 300°C. Námi dodávané samoregulační topné kabely splňují nejpřísnější požadavky pro instalaci do průmyslových objektů (včetně nebezpečných prostor s nebezpečím výbuchu) i do bytové výstavby (např. pro ohřev potrubí TUV na 55°C). Samoregulační topné kabely nepotřebují ve většině případů regulační prvek. Odporové topné kabely nabízíme v rozmezí výkonů 5-30W/m.

V současné době se u podlahového vytápění v nízkoenergetických stavbách používají odporové topné kabely se sníženým výkonem 5-6W/m, kdy instalovaný výkon na 1m2 vytápěné plochy se pohybuje od 40-60 m2. U rekonstrukcí zateplených objektů se používají odporové topné kabely s výkonem v rozmezí 10-18W/m kdy instalovaný výkon na 1m2 vytápěné plochy se pohybuje v rozmezí 70-100W/m2. Pro elektrické podlahové topení se s velkou oblibou používají extra tenké topné rohože, které se vyrábí ve výkonech 90 - 160W/m2. Extra tenké topné rohože DEVIMAT lze použít prakticky na všechny druhy podlahového vytápění u krytin jako je dlažba a plovoucí podlahy.

U venkovních aplikací jako je např. odstraňování sněhu ze střech, úžlabí a venkovních ploch, dále vyhřívání okapů, svodů a okrajů střech, vyhřívání venkovních komunikací jako např. rampy pro vozíčkáře, chodníky a pod. se požívají odporové topné kabely se zvýšeným výkonem 20-30W/m délky kabelu. Používané odporové kabely DEVI a KDP mají v těchto případech zvýšenou ochranu pro UV záření. V poslední době se zvyšuje podíl samoregulačních inteligentních topných kabelů Heat Trace na vytápění okapů, potrubí a v některých případech i na ohřev venkovních ploch.

Všechny popsané aplikace jsou řízeny elektronickými regulátory Devireg, které zajistí spolehlivý a finančně přijatelný provoz. Systémy ohřevů potrubí používají regulátory Devireg snímající teplotu přímo na potrubí pod tepelnou izolací, regulace pro podlahové topení řídí topné kabely podle teploty v podlaze a zároveň podle prostorové teploty. U regulace Devireg elekrického podlahového topení DEVI a KDP je důležitá i možnost nastavení časových úseků různých pro pracovní dny a víkendy. Topné systémy u venkovních aplikací (vytápění okapů a venkovních komunikací) používají k řízení elektronické řídící jednotky Devireg 850 s čidly, které snímají venkovní teplotu, teplotu půdy (v případě vytápění venkovních ploch) a přítomnost sněhu a ledu ve žlabech. Jednotky Devireg zajistí spolehlivý a úsporný provoz topných systémů, protože fungují pouze v případě, kdy je to nezbytně nutné.

Další oblastí našeho působení jsou švédská tepelná čerpadla NIBE, které se vyznačují vysokou spolehlivostí a vysokým topným faktorem. Tepelná čerpadla NIBE patří mezi nejprodávenější značku jak v ČR tak na evropském trhu. Firma Elmaterm patří mezi autorizované montážní firmy NIBE, zajišťující dodávku tepelných čerpadel na "klíč" Instalujeme tepelná čerpadla NIBE Země-voda, vzduch-voda a voda-voda. U dodávky zemních tepelných čerpadel NIBE zajišťujeme i zemní práce (položení zemních kolektrorů) a hloubkové vrty včetně veškeré legislativy.

Otevírací doba

  • Po 8:0016:00
  • Út 8:0016:00
  • St 8:0016:00
  • Čt 8:0016:00
  • 8:0016:00
  • Máme právě otevřeno

Napište nám

Povinná pole

Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo