Střední odborná škola EDUCAnet Brno, o.p.s.

Vzdělání v oborech informační technologie Brno

Střední odborná škola EDUCAnet Brno nabízí studium v oblasti informačních technologií a ekonomického lycea. Připravujeme budoucí odborníky na informační technologie, aby byli nejlepší v oboru. Studijní obor ekonomické lyceum naopak připravuje žáky pro studium na ekonomických a právnických fakultách.

 • Arménská 573/21
 • Brno - Bohunice
 • 625 00
 • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

*
*
*
*
*
0 hodnocení
Ohodnotit

Více informací

Ekonomické lyceum a informační technologie Brno

Proč studovat právě u nás?

Naše střední škola nabízí hodnoty, které uznávají všichni pracovníci školy:

 • NADSTANDARD - ve všech ohledech naší činnosti
 • KOMUNIKACE - komunikujeme otevřeným způsobem
 • ODLIŠENÍ - konečně jiná škola
 • ZÁBAVA - škola nás prostě baví
 • DŮVĚRA – vzájemně si věříme, studenti i učitelé

Jakým způsobem provádíme výuku?

E-learning

 • Naši studenti nepotřebují kupovat kvanta učebnic, protože při výuce používáme moderní e-learningový systém AES. V systému se nachází testy, internetová žákovská knížka, studijní materiály, diskusní board, odevzdávárna, rozvrhy, jídelníček a mnoho dalších funkcí, díky kterým je studium pohodlnější.

Projektová výuka

 • Ve škole i na mimoškolních akcích studenti pracují na skupinových projektech s mezipředmětovou návazností. Díky této výuce podporujeme logické myšlení studenta a podporujeme propojení mezi ostatními předměty.

Modulová výuka

 • Učební látka jednotlivých předmětů je sdružena do tematických celků - modulů, které mají jasně definované výukové cíle.

Studijní obory

INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE

Studijní obor připravuje žáky pro činnost kvalifikovaných odborníků v oblasti informačních technologií.

Žáci jsou připravování tak, aby se mohli uplatnit jako správci sítě, programátoři nebo počítačoví grafici. Naším hlavním cílem je žáky připravit pro studium na vysoké škole. Specifikem školy EDUCAnet Brno jsou výrazně vyšší hodinové dotace cizích jazyků (anglický jazyk a konverzace v anglickém jazyce 4 až 6 hodin týdně, druhý jazyk - 3 hodiny týdně po celé čtyři roky studia)

Způsob ukončení: maturitní zkouška

EKONOMICKÉ LYCEUM

Studijní obor ekonomické lyceum připravuje žáky na další studium, zejména na ekonomických a právnických fakultách vysokých škol a na studium na vyšších odborných školách zaměřených např. na ekonomiku, podnikání, finančnictví, veřejnou správu, služby atd. Specifikem školy EDUCAnet Brno jsou vyšší hodinové dotace cizích jazyků (anglický jazyk a konverzace v anglickém jazyce – 4 - 6 hodin týdně, druhý jazyk – 3 hodiny týdně po celé čtyři roky studia) a dále rozšířená výuka v předmětech z oblasti vzdělávání v informačních a komunikačních technologiích. Širší všeobecné vzdělání oboru a odborné i praktické znalosti z ekonomiky a informačních technologií, znamenají pro absolventy ekonomického lycea lepší předpoklady pro uplatnění na trhu práce.

Způsob ukončení: maturitní zkouška


Charakteristiky předmětů    Přijímačky    Akce školy

Napište nám

Povinná pole

Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo