Obec Nezamyslice - Obecní úřad

Obec Nezamyslice

Nezamyslice jsou menší obec s bohatým kulturním životem a patří mezi nejmalebnější obce Šumavy. Navštivte Nezamyslice a vydejte se na příjemné procházky po okolí. V blízkém okolí se nachází hrad Rabí nebo město Sušice.

  • Nezamyslice 47
  • 342 01 Nezamyslice
  • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

*
*
*
*
*
0 hodnocení
Ohodnotit

Více informací

Obec Nezamyslice

První zmínka o osadě Nezamyslice pochází z roku 1045, kdy ji kníže Břetislav daroval klášteru břevnovskému.

K pamětihodnostem patří kaple sv. Erazima, pocházející z 1. poloviny 17. století. Do dnešní podoby byla přestavena při úpravách v roce 1860. Tehdy byla, přemístěna na rodový panteon a hrobku rodiny Lamberků.

Další pamětihodností je gotická stavba z 13. století Kostel Nanebevzetí Panny Marie. Základy věže jsou ještě starší - románské. V roce 1380 byla přestavěna chrámová loď, sklenutá sklípkovou klenbou. Pozoruhodnou kamenickou prací je sanktuář. V 18. století byl pak kostel zbarokizován. Pseudogotický hlavní oltář byl zhotoven dle návrhu T. Mookera v 19. století. Kostel Nanebevzetí Panny Marie je velmi významná gotická stavba s kvalitní výzdobou interiéru.

Otevírací doba

  • Čt 18:0019:00
  • Máme právě otevřeno

Napište nám

Povinná pole

Vyplněním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem zodpovězení mého dotazu. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů naleznete zde.
Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo