Klub Bublinka - Plavání kojenců Praha

Plavání už od miminka

Nabízíme plavání kojenců ve vaničkách a kojenců, batolat a dětí do 6 let věku v bazénu se slanou vodou. Plaveme v bazénu v RD v Liboci na Praze 6. Preferujete více plavání o víkendu? Nově jsme zařadili standardní kurz v sobotu v dopoledních hodinách.

 • Evropská 490/217
 • Praha 6 - Liboc
 • 161 00
 • Z metra A "Dejvická" autobusem nebo tramvají na zastávku "Divoká Šárka", poté cca 150m po ulici Evropská směr letiště.
 • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

Více informací

Plavání kojenců, batolat a dětí

Mezi moderní trendy zdravého životního stylu patří kojenecké plavání a plavání batolat. Naprosto ideální je užívat si těchto aktivit v přiměřeně slané vodě v zázemí moderního klubu. A právě takové prostředí nabízí naše soukromé zařízení.

Kojenecké plavání za přítomnosti maminek i tatínků má podle odborníků význam pro rodinu na prohlubování rodinných vztahů, protože mimo jiné probouzí pocit důvěrnosti, láskyplné péče a prohlubuje sociální cítění.

Co si můžeme představit pod pojmem „kojenecké plavání“?

Pasivní adaptaci na vodní prostředí si děti přinášejí na svět z prenatálního prostředí. Proto je pohyb ve vodě většině dětí tak příjemný. Pohyby, které si kojenec ve vodě užívá, připomínají plavání, nicméně jsou spontánní, neboť kojenci chybí motorické schopnosti. U plavání se vychází z pohybového vývoje. Začíná se v poloze na zádech, což je přirozená poloha kojence. Teprve když jsou zpevněné zádové svaly a dítě udrží hlavičku, přechází se do dalších poloh. Začíná se také s potápěcím reflexem, který chrání život dítěte před utonutím.

Našim klientům nabízíme individuální plavání kojenců od šestého týdne ve vaničkách, plavání batolat a dětí od šestého měsíce a rovněž takzvanou „cachtárnu. Děti starší 4 let jsou v bazénu již bez doprovodu rodičů, pouze s přítomností instruktora. Tyto děti se učí základům prvkového plavání, které jim zajišťuje určitou soběstačnost ve vodě. Využíváme bazén o rozměrech 7 x 4 m s hloubkou 130 cm. Bazén je vybaven technologií dosolování vody, což zajišťuje její biologickou čistotu bez použití chemických prostředků. Naše bazénová voda je bakteriologicky nezávadná při šetrnějším způsobu desinfekce a zároveň má vyšší teplotu vody, než má většina plaveckých bazénů. Voda je cca 5x méně slaná než voda mořská a děti ji dobře snášejí. Nemá nepříjemný chlorový zápach a nezpůsobuje podráždění očí a pokožky. Voda s touto technologií je vhodná i pro alergiky a astmatiky a doporučuje se dětem s atopickým ekzémem.

Podívejte se na ceník našich služeb a v případě zájmu i na přihlášku.

Otevírací doba

 • Po 9:0017:30
 • Út 9:0017:30
 • St 9:0017:30
 • Čt 9:0017:30
 • 9:0017:30
 • Máme právě otevřeno

Napište nám

Povinná pole

Vyplněním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem zodpovězení mého dotazu. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů naleznete zde.
Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo