Pizzerie Morava - rozvoz pizzy Brno

Pravá italská pizza pečená s láskou...

Malá útulná pizzerie. Rozvoz pizzy, těstovin, občerstvení a nápojů. Akce 2+1. Točíme pivo, rozléváme víno. Vaříme špičkovou kávu a podáváme výborný sypaný čaj.

 • Smetanova 339/1
 • Brno - Veveří
 • 602 00
 • mapa

Hodnocení

Více informací

Pizzerie Morava - Itálie v srdci Brna

Italská kuchyně se vyznačuje starými tradicemi. Na formování výjimečných chutí a preferencí jídla měl vliv kulturní vývoj několika národností, které sídlili na území Itálie v různých dobách, včetně Římanů, Řeků, Arabů nebo Lombardů. Významným rysem při přípravě italských jídel je velké množství čerstvých produktů, charakteristických pro středomořský region. Základními kameny italské gastronomie jsou těstoviny, zelenina, mořské plody, ryby, sýry, maso, olivový olej, byliny, zejména bazalka nebo rozmarýn a víno. Pizzerie "Morava" se specializuje jak na vyrobě pizzy a těstovin, tak salátů, nápojů a dalších jídel podle klasických italských receptů.

Italská kuchyně v Brně je typická rozmanitými klasickými italskými národními pokrmy. Nejpopulárnější mezi italskými pokrmy jsou pizza a těstoviny. Pizzerie "Morava" tyto produkty vyrábí a prodává. Omáčka na těstoviny se připravuje na základě smetany nebo rajčatového protlaku. Základ smetanové omáčky na těstoviny tvoří sýr a smetana. Většinou se tyto složky kombinují v jednom receptu. Základem rajčatové omáčky jsou sýr, olivový olej a rajčata. Jednotlivé pokrmy mohou obsahovat všechny výše zmíněné komponenty. Bez ohledu na druh těstovinové omáčky je v každém jídle velké množství koření, bylin a zeleniny. Rozvoz pizzy a těstovin se provádí od minimální částky objednávky nebo za poplatek.

Italská kuchyně v Brně v pizzerii "Morava" nabízí pravou pizzu podle klasických receptů z Jihu Itálie na rajčatovém a smetanovém základě. V závislosti na individuálních preferencích lze na pizzu přidat velké množství přísad dle výběru zákazníka.

Jsme útulná pizzerie se základnou v centru Brna. Máte-li hlad nebo jen chuť na skvělou italskou pizzu nebo těstoviny, neváhejte a zajděte k nám. V létě máme připravenou příjemnou venkovní zahrádku, na které si můžete kromě jídla vychutnat i kávičku, točené pivo, rozlévané víno nebo třeba oblíbený osvěžující koktejl Aperol spritz.

Jídla vám připraví kuchař s mnohaletými zkušenostmi přímo z Itálie. Samozřejmostí je i rozvoz pizzy zdarma po celém Brně a po okolí za příplatek.

Objednávat můžete pohodlně po telefonu nebo přímo na našich stránkách, kde najdete i aktuálně probíhající akce - co takhle dát si 3 pizzy a zaplatit jen 2? Tuto akci můžete využít ve všední dny od 11:00 do 17:00 hod.

Podívejte se na kompletní nabídku druhů pizzy:

Nabídka pizzy

Nevybrali jste?

Sestavte si vlastní pizzu!

Pasta nejsou jen italské těstoviny ale je to celá filozofie, která přináší opravdový chuťový a estetický zážitek.

V pizzerii "Morava" jsou por Vás připraveny výhradně čerstvé a chutné pokrmy italského původu. Naši kuchaři jsou velmi dobře obeznámeni s italskou kuchyní, umí množství receptů a vaří vynikající italské těstoviny různých druhů. Pouze u nás budete moci ochutnat gurmánské jídlo s tradičními přísadami. Každý u nás může vyzkoušet chuť opravdových italských těstovin!

Doporučujeme z naši nabídky těstovin:

Penne s kuřecím a špenátem - penne, kuřecí-prsa, špenát, česnek, smetana, parmazán

Penne s lososem a špenátem - penne, losos, špenát, česnek, smetana

Penne al Funghi - penne, žampiony smažené, červené cibule, smetanová omáčka, parmazán, petrželová nať

Penne Perccito - penne, salám, chilli pepř, rajčatová omáčka, parmazán

Penne Quattro Formaggi - penne, smetanová omáčka, mozzarella, ementál, gorgonzola, parmazán

Špagety Frutti di Mare - špagety, mořské plody, rajčatová omáčka, čerstvý petržel, česnek

Špagety Alioli - špagety, česnek, chilli, čerstvý petržel, olivový olej, parmazán

Špagety Carbonara - špagety, slanina, parmazán, vějíce, smetanová omáčka, petrželová nať

Špagety Bolognese - špagety, domácí Bolognese omáčka s hovězí masem, parmazán

Špagety Pugliese - špagety, šunka, žampiony na česneku, smetanová omáčka, parmazán

Špagety di Giorno - špagety, šunka, smetanová omáčka, česnek, parmazán

Tajemství chutných italských pokrmů je postaveno na dvou kriteriích: vysoce kvalitní suroviny a kuchařské umění. Používáme speciální mix koření a omáček, čerstvou zeleninu, bylinky, maso, ryby a tradiční sýry – mozzarella a parmazán. Jen u nás se ponoříte do jedinečné atmosféry Itálie. Těšíme se na vaši návštěvu! Rádi Vám dovezeme jídlo kamkoliv v Brně zdarma při objednávce pizzy, těstovin nebo salátů nad 190, – Kč.

Rozvoz jídla do domu: historie a současnost

Služba rozvozu jídel do domu se poprvé objevila v USA v polovině 20. století. Od té doby se stala neuvěřitelně populární v různých zemích světa. Jak a díky čemu došlo k rozvoji tohoto odvětví?

Rozvoz pizzy do domu

V polovině 20. století se jídlo vařilo doma. Lidé navštěvovali restaurace jenom o svátcích. Právě v tomto období se objevila první služba, která rozvážela jídla do domu. Uplynulo relativně málo času a pohodlí rozvozu jídla ocenili miliardy lidí po celém světě. Dnes objednat jídlo do domu můžete nejen ve velkoměstech, ale i v maloměstech.

Historie vzniku dodání jídla do domu.

Nápad dodávat jídlo z restaurací do domů zákazníků vznikl v hlavách podnikavých italských imigrantů v USA. Stalo se to přibližně v polovině 20. století. Samozřejmě, pokud jde o obyvatele země, kde se objevila legendární pizza Margherita, nelze pochybovat o tom, že první jídlo které objednali Američané byla chutná a voňavá pizza.

Popularizace rozvozu jídla je spojena nejen s pohodlím této služby, ale také s vývojem telefonických a TV služeb v USA. Američané rádi trávili po práci volný čas u televize s flaškou piva a voňavou pizzou, objednanou v restauraci nedaleko bydliště. Stačilo jen zatelefonovat a kurýr už vezl jídlo pro celou rodinu, nebo partu přátele u televize.

Postupně se do domu začaly dodávat nejen pizzy, ale i jiné pokrmy – těstoviny, saláty atd. Díky tomu že se začali vyrábět různé nádoby na balení jídla se rozsah služeb rozvozu rozvíjel ještě rychleji.

Rozvoz jídla dnes

Moderní obyvatel velkoměsta si objedná jídlo nejen do domácnosti, ale i do kanceláře. Předem dělá velké objednávky na ketering, na velké svátky nebo rodinné události. Rozvoz jídel (pizzy) ve Brně v dnešní době existuje ve spoustě variací. Nejdůležitější je to, že jsou restaurace a kavárny, které jsou ochotné poskytnout podobné služby.

Hlavní kritéria pro moderní restaurace a služby rozvozu jsou: rychlost, kvalitní produkt, voňavé a chutné jídlo. Dodržování podobných pravidel je klíčem k popularitě služby.

Mnoho restaurací a provozoven poskytují své služby také v noci, proto moderní člověk nezůstane hladový ani v tom případě, že se vrátil pozdě ze služební cesty nebo z práce. Kromě toho je rozvoz jídla do domu nebo do kanceláře často zdarma, což dokonce šetři peníze na dopravu do restaurace.

Otevírací doba

 • Po 13:001:00
 • Út 13:001:00
 • St 13:001:00
 • Čt 13:001:00
 • 13:001:00
 • So 13:001:00
 • Ne 13:001:00
 • Máme právě otevřeno

Napište nám

Povinná pole

Vyplněním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem zodpovězení mého dotazu. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů naleznete zde.
Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo