Vinařství a Penzion (Znojmo)

JOSEF DOBROVOLNÝ

Vyrábíme a prodáváme vína, provádíme degustace vín s prohlídkou sklepů a s možností posezení. Návštěvníkům je k dispozici penzion s kapacitou 26 osob. Návštěvu sklepu či ubytování si můžete sjednat telefonicky nebo e-mailem.

Upravit údaje
Je toto moje firma?
  • Růženy Svobodové 2463/22
  • Znojmo
  • 669 02
  • mapa

Hodnocení

*
*
*
*
*
0 hodnocení
Ohodnotit

Více informací

Vinařství má své počátky už v roce 1965 a v tom smyslu jde už o producenta s letitou zkušeností. Avšak až v roce 1976 byl zakoupen tehdy značně neudržovaný až zchátralý sklep. Ten si vyžádal nákladné přestavby, až byl přiveden ke své funkční podobě. Jeho zvláštností v celém komplexu Modrých sklepů v Novém Šaldorfu je to, že je vytesán do pískovce ve slohu gotickém, zatímco drtivá většina ostatních sklepů má charakter klenby románské.

Přikoupením sousedního sklepa se od roku 1994 zvedla výrobní a skladová kapacita vinařství a později se tato část stala sklepem archivním. Oba podzemní a nadzemní trakty byly propojeny v jediný pracovní i obslužný celek. Pak přišly na řadu nákladné, ale pro výrobu kvalitních vín nezbytné moderní technologie. V tomto ohledu jde tedy o hospodářství, které je technologicky na špičkové úrovni.

Výroba vína byla do roku 2006 závislá pouze na nákupu hroznů. Nyní však přibližně 60% hroznů pochází z naší produkce 15 ha vinic s ideální polohou v obci Nový Šaldorf, trať Kraví Hora. Vinice je osázena nejlepšími odrůdami hroznů a tím samozřejmě ještě vzrostla kvalita hotových vín.


Napište nám

Povinná pole

Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo