FILHARMONIE Hradec Králové o.p.s. (Hradec Králové)

Na počátku vzniku dnešní Filharmonie Hradec Králové nebylo jen slovo, ale především úmysl, hodně chuti a odhodlání a samozřejmě aktivní lidé - schopni, vzdělání, umělci a hudebníci, kteří si vytkli jasný cíl založit ve východočeské metropoli fungující hudební těleso.

Vstupenky je možné rezervovat na stránkách www.hkpoint.cz či v informačních centrech. Zakoupit je můžete též ve večerní pokladně před koncertem.

Filharmonie Hradec Králové byla založena v roce 1978 pod názvem Operní orchestr města Hradec Králové, o rok později bylo těleso přejmenováno na Symfonický orchestr Hradec Králové, v roce 1987 na Státní symfonický orchestr Hradec Králové.

Od vzniku České republiky (1. 1. 1993) nese orchestr název Filharmonie Hradec Králové, vyjadřující historickou kontinuitu sahající přes Filharmonii Sokola v Hradci Králové až k Filharmonické jednotě činné ve městě od roku 1887.

Významné období uměleckého rozkvětu tělesa je spojeno se jménem prof. Františka Vajnara. Od sezony 2012-2013 je šéfdirigentem FHK Andreas Sebastian Weiser, hlavním dirigentem Ondřej Kukal. FHK účinkovala v Belgii, Francii, Itálii, Německu, Nizozemí, Polsku, Rakousku, Španělsku a Švýcarsku.

Dosaženou interpretační kvalitu orchestru dokumentují CD nahrávky pro tuzemské i zahraniční společnosti nebo Český rozhlas. Od roku 2005 je Filharmonie Hradec Králové pořadatelkou festivalu Hudební fórum Hradec Králové.

Speciální nabídka
39. koncertní sezóna 2016/2017

Je toto moje firma?
  • Eliščino nábřeží 5/777
  • Hradec Králové
  • Královéhradecký kraj
  • 500 03
  • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

*
*
*
*
*
0 hodnocení
Ohodnotit

Více informací

Služby: koncerty, komorní večery, muzikály

Napište nám

Povinná pole

Powered by

Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo