Vsetínská sportovní, s.r.o. - Sportovní zařízení Vsetín

Provoz sportovních zařízení, sportovní akce pro firmy a veřejnost.

Sportoviště jsou v majetku Města Vsetín, které provoz sportovišť finančně zaštiťuje.

Upravit údaje
Je toto moje firma?
  • Na Lapači 394
  • Vsetín - Rokytnice
  • 755 01
  • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

Více informací

Zimní stadion na Lapači

S výstavbou stálého zimního stadionu se začalo v roce 1962. Nynější podoba zimního stadionu byla ukončena v roce 1985. V průběhu následujících let došlo k odstranění bezpečnostně - provozních závad, k rekonstrukci strojovny a chladícího zařízení, mantinelů a střídaček, trestných lavic, boxu časoměřičů a koupi nových branek.

V roce 2011 město Vsetín provedlo kompletní rekonstrukci osvětlení a ozvučení haly nad ledovou plochou a tribunami.

Zimní stadion Na Lapači má kapacitu 5 400 míst, z toho 1 700 míst k sezení a 3 400 míst ke stání. Při hokejových zápasech jsou k dispozici bufety, které jsou uvnitř objektu. Nachází se zde VIP salonek, nově upravená společenská místnost s kapacitou 25 osob a možností připojení na internet přes WI - FI. Pro návštěvníky jsou k dispozici uzamykatelné boxy.

Zimní stadion je využívaný převážně VHK Vsetín. V průběhu víkendu jsou vyhrazeny hodiny pro bruslení veřejnosti. Možnost pronájmu ledové plochy mají i zájemci z řad veřejnosti, školských zařízení a firem.


Sportovní hala

Spolu se zimním stadionem přešla koncem roku 2009 do majetku města Vsetín i víceúčelová sportovní hala Na Lapači. Od srpna 2009 její provoz zabezpečuje Vsetínská sportovní, s.r.o.

V hale je k dispozici palubová podlaha o rozměrech 43 x 22 m, tribuna pro 100 diváků a galerie. Hala je vhodná pro většinu míčových sportů a skupinová cvičení. Pro sportovní oddíly jsou připraveny samostatné uzamykatelné šatny se zázemím. V blízkosti sportovní haly je k dispozici dostatečné množství parkovacích míst a v blízkosti se nachází i restaurace, kde je možné objednat stravování pro větší skupinu osob.

V roce 2014 město Vsetín provedlo 1. etapu rekonstrukce budovy, ve které byly opraveny šatny a zázemí pro sportovce včetně vybudování nového otopného systému.

V roce 2015 následovala 2. etapa, v níž došlo ke zpevnění střešních vazníků, zateplení střechy a pláště budovy spolu s výměnou výplní okenních otvorů, proběhla rekonstrukce vzduchotechniky a byla položena nová dvojroštová a odpružená palubovka. V nově opravené hale vznikl malý cvičební sál určený pro skupinová cvičení, který má maximální kapacitu 10 osob.

Při větších turnajích a sportovních akcích bude možné po dohodě využít pro vstup diváků vedlejší vchod (bývalé ESO).


Fotbalový stadion

Fotbalový stadion na Tyršovce je zřejmě nejstarší sportoviště ve Vsetíně. První zmínka se datuje v roce 1905, kdy vznikl Valašský fotbalový klub Vsetín. V roce 1920 byly založeny kluby SK Vsetín a SK Viktorie Vsetín, které se později sloučily. V roce 1939 vznikla SK Valašská Sparta Vsetín, účastník Moravskoslezské divize. V roce 1940 je opětovně založen klub SK Vsetín, jehož nástupcem se v roce 1950 stává nový oddíl Dynamo Vsetín. V roce 1953 dochází k rozdělení oddílu a vznikají nové kluby Spartak Zbrojovka Vsetín a Spartak MEZ Vsetín. V těchto letech vyrůstá oběma celkům vážný konkurent v Rudé Hvězdě Vsetín. Tento vojenský celek se v krátké době zařadil mezi nejlepší mužstva v kraji. V roce 1963 se ruší vojenská posádka ve Vsetíně a tímto opatřením splynula RH Vsetín se Spartakem Zbrojovka Vsetín. V roce 1997 zanikají oddíly Spartak Zbrojovka Vsetín a Spartak MEZ Vsetín a vzniká nový klub FC Vsetín, který je zde dodnes.


Bazény

Městské lázně provozují kryté bazény, venkovní bazén Sokolák v areálu Jiráskova 340, Vsetín a koupaliště Pod Pecníkem 2241, které je od léta 2014 opět v provozu.

KRYTÝ BAZÉN – krytý bazén 25 m, tobogán 98 m, dětské brouzdaliště, whirpool, relaxační bazén s podvodní masážní lavicí, dětský bazén s atrakcí, venkovní bazén 18×14 m s přírodním relaxačním areálem, bezbariérový přístup a volně přístupná infrakabina, která je umístěna u výjezdového bazénku tobogánu.

Provozní doba krytého bazénu z hlediska uživatelů služeb je rozdělena na PLAVÁNÍ VEŘEJNOSTI včetně kondičního plavání a na dobu, v níž se bazén pronajímá organizacím. Veřejnost může využít bazén v hodinách plavání veřejnosti. V některých dnech ve výjimečných případech může dojít k snížení či naopak k navýšení hodin pro veřejnost, např. při plaveckých závodech nebo odhlášeném pronájmu. Může též dojít k omezení prostoru (pronájem plavecké dráhy v době veřejnosti).

Rozvrh bazénu pro konkrétní den je pravidelně aktualizován na nástěnce u vchodu do budovy Městských lázní a na webových stránkách provozovatele.

KOUPALIŠTĚ - v letní sezoně je možnost využít k relaxaci letní koupaliště Pod Pecníkem. Nově zrekonstruované koupaliště bylo otevřeno v roce 2014. Je zde možnost využití víceúčelového bazénu, dětského bazénu, hřiště, fitness prvků. Součástí areálu je nezbytné hygienické a sociální zařízení, bufet, travnatá plocha, lehátka, víceúčelové hřiště.

Bazén je rozdělen na plaveckou a relaxační část, kde je nainstalovaný houpací bazén, odpočívadlo s masážními tryskami a dvěma vodními chrliči.


Skate Park

Na začátku 60. let se surfaři z Kalifornie rozhodli pro něco nového. Připevnili na dřevěné prkno kolečka a sjížděli z kopce. Po této zkušenosti se začali učit další triky, které se dají na prkně provádět. Například jízda pouze na přední nebo zadní nápravě, otáčení a další triky, které připomínaly pohyb na vodě. Dalším krokem rozvoje tohoto adrenalinového sportu bylo využití ulice, která nabízela překážky v podobě obrubníků, zídek a laviček.

U nás historie skateboardingu začala v polovině 70. let a první vertikální rampa byla postavena v Praze na Strahově v roce 1981.

Ve Vsetíně vznikl první neoficiální skatepark na Hrbové v roce 1996. Měl dvě překážky a byl vyrobený svépomocí. Další park, tentokrát už s pěti překážkami, byl postaven na školním hřišti ZŠ Trávníky v roce 1997. A o rok později na Sychrově stál park už se šesti překážkami.

Všechny tyto skateparky byly zrušeny pro nadměrný hluk v obytných zónách.

Skateboarding ve Vsetíně - současnost

V roce 1999 byl v lokalitě Na Lapači za podpory města a v rámci projektu prevence kriminality postaven stávající skatepark Vsetín. Časem se objevila řada technických problémů a některé překážky již přestaly vyhovovat současným požadavkům skateboardingu. V roce 2009 proběhla díky finanční výpomoci města Vsetín rekonstrukce parku a některých překážek.

V roce 2012 proběhla ve Skate parku Na Lapači první škola jízdy na skateboardu; pro děti od 3 do 15 let. Kurz vedli dva zkušení závodníci, Martin Šíša Krutílek a Petr Juřík - zakladatelé skate klubu Cabroneskate.

V současnosti je areál využívaný nejen k jízdě na skateboardu, ale i na koloběžkách, kolech a kolečkových bruslích.

Pétangue hřiště Na Lapači

Před zimním stadionem Na Lapači jsou volně přístupné dvě pétanque hřiště. Sady pro hru je možno zapůjčit v Music clubu Lapač. Pravidla hry jsou vyvěšena u hřiště.

 

Napište nám

Povinná pole

Vyplněním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem zodpovězení mého dotazu. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů naleznete zde.
Všechny sekce
Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo