Muzeum T. G. M. Rakovník, p.o.

Expozice prvního československého prezidenta

Jsme příspěvková organizace Středočeského kraje se sbírkovým fondem zaměřeným na region a osobnost T. G. Masaryka.

  • Zámecká 197
  • Lány
  • 270 61
  • Vzdáleno padesát metrů od hlavní brány Zámku Lány
  • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

*
*
*
*
*
0 hodnocení
Ohodnotit

Více informací

Vzdělávací expozice pro širokou veřejnost

Muzeum T. G. M. Rakovník spravuje tyto pobočky a muzejní objekty:

Muzeum Rakovník - muzeum sídlí v barokním Palačíku plaských Cisterciáků. Návštěvníci mohou navštívit nápaditě řešené expozice prezentující historii a přírodu Rakovnicka, geologii, živou expozici rybářství a nejnovější interaktivní expozici - Bitva u Rakovíka 1620

Muzeum T. G. Masaryka v Lánech - toto vcelku mladé muzeum prezentuje osobnost prvního československého prezidenta T. G. Masaryka, jeho rodinu a historické události spojené s jeho osobou. Bezbariérové muzeum je situováno v architektonicky velmi zajímavě řešeném dobovém špýcharu z 18. století. V areálu muzea je kavárna.

Muzeum Nové Strašecí - nejstarší muzeum v regionu v současné době láká především zajímavou expozicí Keltové na Rakovnicku a prezentuje také zajímavé okolnosti nálezu jedné z nejvzácnějších plastik - hlavy Kelta, která byla nalezena ve 40. letech 20. století poblíž nedalekých Mšeckých Žehrovic.

Vlastivědné muzeum Jesenice - muzeum prezentuje velice osobitý region západní části rakovnického okresu. K nejvzácnějším zdejším památkám patří tzv. Tleský poklad

Památník Joachima Barranda ve Skryjích - půvabné muzeum v turisticky oblíbené oblasti podél řeky Berounky prezentuje osobnost předního paleontolaga, ale také unikátní nálezy prvohorní fauny.

Pamětní síň Alice G. Masarykové a Českého červeného kříže - muzeum sídlí v domku, který nechala postavit na své vlastní náklady první ředsedkyně Československého červeného kříže A. G. Masaryková. Zdejší expozice mapuje osudy A. G. Masarykové a historii Červeného kříže.

Napište nám

Povinná pole

Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo