Walter, s.r.o. - Broušení nástrojů Kuřim

Walter Maschinenbau GmbH

Jsme dceřinou společností Walter Maschinenbau GmbH, která vyrábí a dodává CNC brusky, erodovací stroje, měřící zařízení a stroje pro laserové obrábění a broušení nástrojů. Tyto stroje slouží k výrobě, ostření a měření rotačních nástrojů (z HM, HSS, PKD…) a výměnných destiček.

  • Blanenská 1289/119
  • Kuřim
  • 664 34
  • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

*
*
*
*
*
1 hodnocení
Ohodnotit
georgi.zilev
28.8.2015
*
*
*
*
*

Walter Maschinenbau GmbH je spolehlivým dodavatelem systémů a řešení pro komplexní obrábění nástrojů a nabízí široké spektrum strojů pro broušení, erodování, laserování, měření aj.

zobrazit všechna hodnocení

Více informací

Broušení nástrojů a CNC stroje

Společnost Walter Maschinenbau GmbH, která začala své působení v roce 1919 v Düsseldorfu a v roce 1924 přesídlila do Tübingenu, kde nás najdete dodnes, je výrobcem precizních nástrojových brusek a měřících strojů. V r. 1996 je založena pobočka v Kuřimi u Brna a buduje se nová výroba. Stroje od této chvíle začínají být vyráběny zde a je tomu tak až dodnes. Vyrábíme pro Vás české stroje s německou technologií a přesností.  

Automatické brusky se vyrábí od roku 1953, dnes do výrobního programu patří CNC nástrojové brusky k broušení nástrojů a/nebo erodování nástrojů z PKD, CBN, TC a HSS pro obrábění kovů a dřeva. Výrobní program je doplněn o plně automatické CNC měřící stroje pro kompletní bezdotykové měření.

Švýcarská společnost EWAG slaví úspěchy od roku 1946 s ručně řízenými i CNC stroji pro výrobu vyměnitelných destiček a rotačních nástrojů malých rozměrů z tvrdých materiálů.

WALTER a EWAG Vám nabízejí přístup k celosvětově vedoucím technologiím v oblastech broušení, erodování, laserového obrábění, kovoobrábění, měření, softwaru a péče o zákazníky. Od obchodního jednání, přes uvedení stroje do provozu, školení a servis - celou dobu se Vám budou věnovat čeští specialisté.

Pokrýváme široké spektrum veškerého obrábění nástrojů. Společným jmenovatelem úsilí obou podniků je: Creating Tool Performance

Nový ruční měřicí přístroj HELISET PLUS optimalizuje dobu obrábění složitých nástrojů

Nový ruční měřicí přístroj HELISET PLUS, představený společností WALTER, je řešením, které až o 30 % zkracuje dobu měření složitých erodovaných nástrojů. HELISET PLUS lze integrovat do výrobního procesu, takže je možné na něm provádět souběžně s hlavním časem měřicí operace, které dosud probíhaly v oddělení přípravy nástrojů nebo v elektroerozivním stroji. Přístroj může každý uživatel začít používat hned a bez programování. Má totiž přehledné uživatelské rozhraní a intuitivní ovládání na dotykovém monitoru. Zobrazuje v reálném čase obraz snímaný přímou kamerou, kde lze rychle umístit měřicí body. Již změřené břity jsou znázorňovány na monitoru. Cenný pracovní čas se ušetří také díky integrovanému výstupu dat ve formátu XML do programu Walter Window Mode v elektroerozivním stroji nebo do měřicího stroje HELICHECK. Přístroj HELISET PLUS umožňuje měřit nástroje do průměru 350 mm a délky 400 mm. K jeho výbavě patří kromě pracovního stolu a stojanu také vřeteno ISO 50, průsvitová kamera s 45násobným zvětšením a přímá kamera. Nastavení jednotlivých os se provádí manuálně. Přístroj HELISET PLUS je ideální také k měření brusných kotoučů.


Otevírací doba

  • Po 8:0017:00
  • Út 8:0017:00
  • St 8:0017:00
  • Čt 8:0017:00
  • 8:0017:00
  • Máme právě otevřeno

Produkty

zobrazit celou nabídku

Napište nám

Povinná pole

Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo