Templářské sklepy Čejkovice, vinařské družstvo

Víno plné hrdosti a emocí

Templářské sklepy Čejkovice jsou výrobcem a distributorem vína nejvyšší kvality. V současné době mají Templářské sklepy Čejkovice ve svém portfoliu téměř 100 druhů vysoce kvalitního vína. Společnost se také zabývá výrobou sektů.

 • Na Bařině 945
 • Čejkovice
 • 696 15
 • mapa

Kontaktní osoby

Hodnocení

*
*
*
*
*
0 hodnocení
Ohodnotit

Více informací

Prohlídka Templářských sklepů

Přijďte se podívat na prohlídku historických Templářských sklepů ze 13. století. Návštěvu si můžete domluvit na telefonním čísle +420 518 309 011 nebo na e-mailové adrese: info@templarske-sklepy.cz

Prohlídku Templářských sklepů je nutné objednat pouze v pracovní dny alespoň den předem.

Vstupné:

 • prohlídka bez degustace: 40,- Kč/osoba
 • prohlídka s degustací: 100,- Kč/osoba (v ceně degustace čtyř přívlastkových vín)
 • prohlídka s překladem do anglického nebo německého jazyka: 300,- Kč/skupina + vstupné za počet osob
 • prohlídka s degustací trvá přibližně jednu hodinu.

Mimo měsíce červenec a srpen se prosím objednávejte minimálně den předem. Uveďte datum a čas prohlídky, eventuálně požadavek na překlad do angličtiny či němčiny.


O NÁS

Templářské sklepy Čejkovice jsou výrobcem a distributorem vína nejvyšší kvality.

Vhodné klimatické a geografické podmínky pro pěstování vinné révy v Čejkovicích v návaznosti na tradici kvalitního zpracováni a uchování vína v Templářských sklepech řadí naši obec k nejvýznamnějším vinařským místům jižní Moravy.

HISTORIE

Historie firmy Templářské sklepy Čejkovice je spojena s příchodem tajemného řádu templářských rytířů. Ti přišli do Čejkovic ve 30. letech 13. století, přičemž první písemná zmínka o jejich působení je z roku 1248. Společně se stavbou templářské tvrze začala i výstavba rozsáhlých vinných sklepů, které neměly na našem území obdoby. Zároveň začíná i nová epocha pěstování vinné révy v oblasti Čejkovic a okolních obcí. Čejkovickým panstvím prošlo po staletí několik významných rodů a řádů – páni z Lipé, rod Víckovců, Jesuité a Habsburkové.

V roce 1936 bylo založeno první vinařské družstvo, jehož pokračovatelem je od roku 1992 firma – Templářské sklepy Čejkovice, vinařské družstvo. Společnost působí stále v historických sklepech, kde má uloženo více než 350 000 litrů vín v dubových a barikových sudech a rozsáhlý archív lahvově zralých vín. Další kapacitu 6 000 000 litrů má v průmyslových budovách v obci Čejkovice.

DNES

Společnost působí stále v historických sklepech, kde má uloženo více než 500 000 litrů vín v dubových a barikových sudech a rozsáhlý archív lahvově zralých vín. Další kapacitu 6 000 000 litrů má v průmyslových budovách v obci Čejkovice.

Tradiční výroba a zrání vín se u nás snoubí s moderními postupy a technologiemi od zpracování hroznů až po konečnou finalizaci. Důraz na kvalitu je kladen již při výkupu hroznů, moderní odzrňovače a lisy jsou zárukou šetrného a přitom kvalitního vylisování hroznové šťávy. Reduktivní technologie, řízené kvašení a odbourávání kyselin u vybraných partií vín zaručuje vysokou kvalitu konečného produktu, která je znásobena zráním v dubových sudech a po stočení do lahví uložením ve starých chodbách templářského sklepení.

Vinice, ze kterých firma zpracovává hrozny, se nachází ve 2 vinařských podoblastech Moravy - velkopavlovické a slovácko. Díky různorodosti podloží, odlišným polohám i klimatu dostává zákazník široké portfolio nejkvalitnějších partií odrůd od daných pěstitelů. Firma sama hospodaří na 10 ha vinic, na kterých dozrávají hrozny pro nejvyšší partie ročníkových a přívlastkových vín. V oblasti Čejkovic (vinařská podoblast Velkopavlovická), odkud pochází stěžejní část hroznů, se daří vzhledem k půdám a podloží především těmto odrůdám: Tramínu, Moravskému Muškátu, Neuburskému, Rulandskému modrému, Frankovce, Cabernet Sauvignonu a stále oblíbenějšímu Modrému Portugalu. Našimi dodavateli jsou i drobní vinaři sdružení pod hlavičkou vinařského družstva. Tak se může zákazník setkat i s menšími limitovanými partiemi odrůdových, přívlastkových, ledových a slámových vín, které vzešly z práce místních vinařů.

Otevírací doba

 • Po 7:0015:30
 • Út 7:0015:30
 • St 7:0015:30
 • Čt 7:0015:30
 • 7:0015:30
 • Máme právě otevřeno

 • Prohlídky dle domluvy!

Napište nám

Povinná pole

Zavřít

Přihlášení

nebo
zapomenuté heslo